Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Šimurda hral so zlomeným stavcom!

Sportnet|Publikované 7. nov 2008 o 00:00

Pred reprezentačnou prestávkou mal košický tím na listine zranených troch hráčov. Marcel Šimurda nastúpil naposledy 14. októbra v Nitre, Marcel

Šterbák chýbal trénerom v posledných dvoch kolách a Ľubomír Chmelo sa zranil hneď pri prvom striedaní súboja s Nitrou. Ako sú na tom maródi dnes?

KOŠICE. Pri úzkom kádri HC Košice je citeľný akýkoľvek výpadok. Líder hokejovej extraligy pri zranení Šimurdu musel siahnuť do vlastnej juniorky a povolať Tomáša Murajdu. Pred pauzou v súťaži sa museli tréneri zaobísť bez tria hráčov.

Vyskočená platnička

Krídelník Marcel Šimurda laboruje už tri týždne s chrbtom. "Išlo o vyskočenú platničku, trochu prasknutú. A zistili mi aj staršiu zlomeninu stavca. Odhalilo to cétéčko, takže som hrával so zlomeným stavcom. Chrbát ma začal bolieť v polovici augusta. Potom to ustúpilo, v októbri sa ohlásil opäť, už to vyžarovalo do kĺbu na nohe," opisuje Marcel svoje patálie. "Tak som šiel na vyšetrenia, po nich mi povedali, že ak by som prišiel neskôr, mohlo to ovplyvniť celú moju kariéru, mohol by som skončiť úplne," vraví vážnym hlasom.

Po týždni absolútneho pokoja začal rehabilitovať, rehabilituje aj naďalej, no a dnes by chcel chrbát vyskúšať v tréningovej záťaži. Do utorkového vystúpenia vo Zvolene však stopercentne v poriadku nebude.

Seklo ho v krížoch

Obranca Marcel Šterbák mal tak isto problémy s chrbticou. "Seklo ma v krížoch. Stalo sa to pri streľbe v piatok na tréningu, deň pred zápasom s Nitrou. Bol som na infúziach, naprávať chrbát u maséra. Celý víkend som preležal. Podobné ťažkosti som už v minulosti mal, preto som to nechcel podceniť, aby sa z toho nestal chronický problém," poznamenal najproduktívnejší zadák oceliarov. Už je však pripravený vrátiť sa do zostavy. "Bol som na tréningu, som v poriadku."

Roztrhnutá korčuľa

Ďalší zadák Ľubomír Chmelo nastúpil na sobotňajší duel s Nitrou, no na ľade pobudol hádam tridsať sekúnd. Pri prvom striedaní sa nešťastne zranil. "Korčuľoval som za pukom za bránkou. Noha mi vošla do ryhy. Pretočilo mi aj koleno, zvrtlo členok. No a korčuľa sa roztrhla na polovicu," vrátil sa k sobotňajšiemu momentu. "Pokračovať som nemohol. Členok som mal podvrtnutý. Aby mi nenapuchol veľmi, do rána do štvrtej som si ho ľadoval. Koleno je už v pohode. A korčuľa? Roztrhnutá. Pritom som v lete fasoval nové. No ale keby sa neroztrhla, tak si v tom momente zlomím členok. Objednávali mi nové korčule. Zostal som verný tej istej značke. Bol som s nimi spokojný, ani keď boli nové, tak ma netlačili," dodal hokejista, ktorý zatiaľ odohral 18 stretnutí s bilanciou jeden gól a dve asistencie. Proti Zvolenu by už v utorok mal byť pripravený nastúpiť.

Súvisiace články