Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Šimurda: "Dali sme do toho srdce"

Sportnet|26. okt 2005 o 00:00

Košice Po dvoch tretinách súboja hokejistov Slovana a Košíc sa zdalo, že východniari opäť nadviažu na väčšinu doterajších vystúpení u súperov.

Brankár domácich Pavol Rybár si totiž v predohrávke 40. kola držal čistý štít a jeho tím po 40. minútach viedol 1:0. No po druhej prestávke sa zverenci trénera Jána Selveka vytiahli a štyrmi gólmi si zabezpečili tretieho tohto sezónne víťazstvo u súpera.

"Nepovedal by som, že nás dlho trápil brankár Rybár. Lebo len čo sme zvýšili dôraz pred jeho bránkou, už to išlo. Každému brankárovi sa chytá dobre, ak má dostatok času a pokoja. No akonáhle je aj on pod tlakom, môže byť deravejší," podotkol útočník HC Košice Marcel Šimurda. V pondelok patril medzi kvarteto košických strelcov. Upravoval na konečných 4:2. "Slovan neukázal nič mimoriadne a po tomto góle sa nezmohol na nič. Domáci celkom rezignovali, vidiac, že smerom dozadu hráme zodpovedne."

Šimurda sa presadil v oslabení. Zdá sa, že už aj v početnej nevýhode dokážu modro bieli vystrčiť rožky. "Vystihli sme zaváhanie domácich. Naskytla sa príležitosť zaútočiť. Ten puk som zachytil v súperovom pásme, prihral Pečovi Podhradského, ten mi to vrátil medzi kruhy. Už som len zavrel oči a pálil," popisoval svoj štvrtý tohtosezónny zásah do čierneho. "Mohli byť aj viac. Pravda, trochu ma zase pribrzdilo zranenie."

Marcel vynechal tri extraligové kolá kvôli zranenému lakťu. "Ani neviem či to bolo od nejakého úderu, no začal ma bolieť. Dokonca až tak, že som nemohol v ruke udržať hokejku. Doliečujem to stále, ešte nie je stopercentne v poriadku. Ale už som veľmi chcel hrať."

Tri zápasy vonku za štyri dni, to je v našich končinách skôr rarita. V zámorí si však hráči dávno zvykli na takéto výjazdy. "Dá to zabrať. Boli to tri ťažké zápasy. Na Slovane sa už dostavila únava. No aj tak sme podali stopercentný výkon. Dali sme do toho srdce. Z našej strany tam bola väčšia vôľa po víťazstve. A ako sa vraví, kde je vôľa, tam je cesta. A my sme sa z ciest nechceli vracať bez ničoho. V pláne sme mali získať šesť bodov. Máme tri, lebo v Nitre sme nemali kus šťastia, aj v Trenčíne sme mohli bodovať," presvedčený bol krídelník HC.

V piatok sa Košičania predstavia na domácom ľade v súboji s Popradom. "Ak zopakujeme výkon z Nitry, alebo z Bratislavy, verím, že Poprad môžeme zdolať. Je to náš rival, práve preto by sme s ním do tretice nechceli ťahať za kratší koniec povrazu."

DO RASTRA!!!

Pivo len pre starších

Po stretnutí na Slovane aj večera hokejistom HC Košice chutila viac ako po vystúpeniach v Nitre a v Trenčíne. Pochopiteľne, veď na rozdiel od predchádzajúcich zápasov tentoraz trhli bodíky. Čím však zvyknú hráči spláchnuť večerné menu? Objaví sa na stole povedzme pohár piva? "Po večeri si starší hráči jedno pivo niekedy dajú. Samozrejme, so súhlasom trénera. Čo to znamená, že len starší? Chlapci po tridsiatke. Ja k nim ešte nepatrím, ale v súťažnom období si pivo nedávam, a keď tak malé," prezradil nám Marcel Šimurda. (tt)

VIETE ŽE?

Bratislavský ľad bol pre košických hokejistov zakliaty poriadne dlho. V tejto sezóne v prvom stretnutí vyhrali belasí 5:1. V extraligovom ročníku 2004/2005 prehrali pri Dunaji všetky tri vzájomné duely. Pritom každé stretnutie bolo vyrovnané, jasne to dokazujú výsledky, hoci Slovan vyhral zakaždým - 4:3, 1:0, 6:4. V sezóne 2003/2004 Košičanom v Bratislave tak isto ruže veľmi nekvitli. Zvíťazili iba raz. Prvého novembra 2003 odvekého rivala porazili 4:2. Uplynuli teda dva roky od posledného plného bodového zásahu modro bielych na Slovane. (tt)

Text k foto: Marcel Šimurda

Šport/Šimurda rosa

Foto: ROSA

Súvisiace články