Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šimurda azda už prelomil streleckú smolu, Sopko sa v závere zapotil

Sportnet|Publikované 6. okt 2003 o 22:00

Košice - Po dvoch posledných dueloch sa hokejistom HC Košice dýcha už ľahšie. Víťazstvá nad Skalicou (5:1) a Slovanom (3:1) spôsobili, že pohľad na

tabuľku je už z ich pohľadu radostnejší, keď nelichotivú deviatu priečku vymenili za aktuálnu piatu.

Oveľa spokojnejší už môže byť aj útočník HC Marcel Šimurda. Tento krídelník sa v lete vrátil z hosťovania v Martine a v príprave sa ukazoval v dobrom svetle, keďže sa vedel strelecky presadzovať, a to aj v ťažkých dueloch na turnaji v Rusku. V extralige však akoby uťal, puk z jeho hokejky nie a nie prekĺznuť do bránky, hoci príležitostí na to mal dostatok. Už na prvý pohľad bolo vidieť, ako veľmi túži zapísať sa do streleckej listiny. "Samozrejme, osem zápasov som nemohol dať gól, ťarcha na mne bola vidieť. Šance som síce mal, ale ťažko to padalo," priznal M. Šimurda. V jeho prípade do bodky platilo, že čím viac chcete, tým viac to nejde. Trafil sa až v 9. kole proti Skalici a zdá sa, že tým pretrhol svoju streleckú smolu. Aj v nedeľu proti Slovanu totiž parádnou strelou nad Rybárovu vyrážačku potešil oko diváka. "Myslím si, že tú smolu som už naozaj prelomil a budem rád, keď to bude sypať ďalej." Pre útočníkov sú góly dôležité, ak padajú, odráža sa to na lepšej psychickej pohode. Cíti ju už aj Šimurda? "Ešte nie úplne, ale už sa pomaličky do toho dostávam."

V dueli proti Slovanu poisťoval v 56. minúte vedenie na 3:1, ale Bratislavčania sa ešte snažili výsledok zvrátiť až do samého konca. "Veľkou mierou pomohli aj diváci, atmosféra bola skvelá," pochválil obecenstvo mladík s číslom 28 na chrbte.

Po dvoch výhrach sa teda Košičanom dýcha ľahšie, v kabíne už nie je také obrovské dusno ako predtým. Východniari to však musia potvrdiť aj do tretice, v dnešnom domácom súboji proti Nitre sa od nich opäť očakáva len a len víťazstvo. Nováčikovi majú modro-bieli čo oplácať, veď v prvej šestine s nimi ako jediné mužstvo súťaže prehrali. Nitrania však v nedeľu odštartovali druhú šestinu víťazstvom 3:2 nad Popradom, takže podceniť ich určite nemožno. "Iste, podceniť v lige nemôžeme nikoho, to je samozrejmé, a to ani doma. S Nitrou, nechcem povedať, že musíme, ale chceme tri body a urobíme všetko preto, aby sme zvíťazili," zastrája sa brankár Košíc Ramón Sopko, ktorý je v doterajšom priebehu súťaže najväčšou oporou svojho tímu. Potvrdil to aj v nedeľu proti Slovanu, kde mu bolo najmä v závere, keď hostia odvolali aj gólmana Rybára, riadne horúco. "Určite, slovanisti strieľali z každej pozície, nahadzovali puky pred bránku a tam sa to už môže odraziť všelijako. Bolo to v závere dosť problematické." Bratislavčania raz puk po veľkom závare aj prepasírovali do siete, ale rozhodca Jakubec ho neuznal. "Puk som už mal vo svojej moci, jeden z Bratislavčanov však do mňa tlačil, svojou silou ma pretlačil a dostal puk do bránky. Rozhodca to však videl a už skôr zapískal."

Ešte predtým, v 52. minúte diváci tiež upierali oči na Sopka, tentoraz však nie pre jeho zákroky. Mladý gólman sa zvalil na ľad a čo sa stalo, nevedel poriadne nik, pretože puk bol v tom momente úplne inde. "Ani neviem, ktorý zo slovanistov okolo mňa prechádzal a švihol mi hokejkou zozadu pod koleno. Bolo to dosť bolestivé, potreboval som to na ľade trochu vydýchať." Po prerušení hry však tento odchovanec košického hokeja pokračoval a stretnutie dochytal. Aj on sa svijimi výkonmi výrazne pričinil o skutočnosť, že v košickom tábore už panuje zdravšia klíma ako v polovici uplynulého týždňa. "Dúfam, že šťastena už prišla aj k nám, najmä k strelcom a dokážeme už dať gól. Zodpovedne hráme stále, ale keď strelíme góly, lepšie sa hrá vzadu a aj mne sa lepšie chytá. I psychika v takom prípade ide hore, každý hráč si viac verí a môže si aj viac dovoliť," dodal 22-ročný brankár s percentom úspešnosti 94,32%.

Program dnešného 11. kola ST extraligy: Košice - Nitra, Skalica - Žilina, Liptovský Mikuláš -Zvolen, Trenčín - Poprad (17. hod.), Slovan - Martin (17.30). Program dnešného 9. kola prvej ligy (17. hod.): Banská Bystrica - Senica, Prievidza - Považská Bystrica, Spišská Nová Ves - Piešťany, Topoľčany - Trebišov, Dubnica - Detva. Prešov má voľno.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.