Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šimčák: Na pohár už nemyslíme

Róbert Andrejov|Publikované 16. okt 2015 o 22:00

Fanúšikovia športu v metropole Zemplína sa počas tohto víkendu opäť nebudú nudiť.

MICHALOVCE. Na domácej pôde budú v akcii hneď dva michalovské tímy – Iuventa aj MFK Zemplín.

Na hádzanárky čaká dvojzápas 2. kola Pohára EHF proti HC Standard Luxemburg (dnes a zajtra o 17. hodine v Chemkostav aréne), futbalisti si zmerajú sily s MFK Skalica (zajtra o 14. hodine).

Hrať sústredene

Od slovenských majsteriek sa neočakáva nič iné ako postup do ďalšieho kola Pohára EHF.

Strieborný tím uplynulej sezóny luxemburskej ligy by pre nich nemal byť náročnou prekážkou.

„Súpera som videla hrať na videu a môžem skonštatovať, že je to družstvo, cez ktoré sa dá prejsť. Treba sa však sústrediť ako na každý zápas, bude to hlavne o koncentrácii, lebo všimla som si, že súper veľmi dlho útočí, takže musíme byť trpezlivé v obrane a v útoku premieňať šance,“ povedala opora Iuventy Tatiana Fiľková-Trehubová.

Pred rokom odštartovali európsku pohárovú púť Zemplínčanky takisto domácim dvojzápasom a kosovské Kastrioti jednoznačne v oboch prípadoch zdolali.

„Verím, že sa to zopakuje a o našom postupe bude rozhodnuté už v po prvom zápase,“ dodala slovenská reprezentantka s výbornou ľavačkou.

Na pohár už nemyslia

Po šokujúcom pohárovom vypadnutí s treťoligovým Rohožníkom budú mať michalovskí futbalisti veľkú šancu spraviť reparát zajtra doma so Skalicou.

Pre oba tímy to bude dôležitý duel, nováčikovia okupujú spodné priečky tabuľky a delia ich od seba iba tri body.

„Naším jednoznačným cieľom je víťazstvo, nič iné si nepripúšťame. Na pohár už nemyslíme, sústredíme sa už len na ligu a na súboj so Skalicou, ktorý musíme zvládnuť,“ uviedol ľavý obranca MFK Zemplín Milan Šimčák.

Žlto-modrí zatiaľ v tejto sezóne doma vyhrali iba raz a zaknihovali až štyri prehry.

„Chceme už konečne potešiť svojich fanúšikov. Bude to ťažký zápas, ale som presvedčený, že máme lepšie mužstvo ako súper a my si na svoje konto pripíšeme cenné tri body,“ odhodlane zakončil debatu 20-ročný odchovanec košického KAC.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.