Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Siloví trojbojári PC Prešov späť do extraligy

Sportnet|Publikované 29. nov 2006 o 00:00

Bardejov - Na víkendovej súťaži šampiónov nechýbal Štefan Kolšovský z Prešova, ktorý je stále aktívny pod činkami ale je aj rozhodcom, funkcionárom i

trénerom. 45-ročný držiteľ niekoľkých Slovenských rekordov v najnižších hmotnostných kategóriách do 60 kg v úvode tohtoročnej sezóny sa podrobil operácii a v jej závere sa tešil, že Prešovský klub sa opäť vrátil pod extraligové činky, kde už niekoľko sezón kraľuje Bardejov.

"Po zdravotných problémoch som mal začiatok sezóny trošku neistý, ale nakoniec sa všetko v dobre obrátilo. V Miškolci na Majstrovstvách sveta Open v tlaku na lavičke som skončil tretí a na Majstrovstvách Európy Open v tlaku vo Francúzsku som bol druhý. V septembri v tej istej disciplíne na Majstrovstvách Európy Masters som stál na najvyššom stupni ako víťaz. Sezónu uzavriem o dva týždne na vianočnej cene v Bánovciach nad Bebravou, kde ma pozval reprezentačný tréner M. Patro. V tomto roku som bol sústredený iba na tlaky a na záver sezóny si vyskúšam trojboj."

Prešovský silový trojbojári pred dvomi rokmi vypadli z extraligy. V tohtoročnej prvej lige v skupine Východ obsadili prvé miesto a opäť sa postavia pod extraligové činky. "Náš najlepší pretekár Daniel Kurilla v Bardejove obsadil siedme miesto, keď zvládol 750 kg. Mladý konečne zabrali. Dobrú partiu vytvorili Martin Mako, Michal Berežňák, Lukáš Michalík, Oliver Migaš, Pavol Kras a niekoľko ďalších, ktorí pod činkami začínajú. Súťažili z chuťou a v klube je predpoklad športového rastu," vyslovil optimistický názor Štefan Kolšovský.

Súvisiace články