Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Silný tím vie zaretušovať kiksy jednotlivcov

Sportnet|Publikované 30. sep 2008 o 00:00

Tretia prehra po sebe ešte viac nahlodala psychiku futbalistov MFK Košice B. Desiata priečka v tabuľke je nepríjemná, ale zase postavenie neveští

beznádejnosť. Tak ako v minulých ročníkoch, i v tomto si zrejme zverenci trénera Ladislav Totkoviča budú musieť zvykať na série zápasov s rovnakým ortieľom. Nehovoriac o tom, že partia v prvoligových zápoleniach je ešte len rozohraná, nie dohraná.

KOŠICE. Naposledy sa naši predstavili v Bratislave , kde si zmerali sily s lídrom pelotónu Interom. Papierové predpoklady sa naplnili, favorit vyhral a naši mali počas dlhej cesty domov o čom premýšľať.

Z drámy nebolo nič

Pritom to mohlo byť i oveľa dramatickejšie. Pár minút pred koncom za stavu 2:0 pre hostiteľov využil zaváhanie domácej obrany Dávid Škutka. "Po štandardke a dlhom pase som vbehol medzi stopérov. Nechávali loptu brankárovi, ja som si ju však stopol a z prvej krížnou strelou som trafil sieť," popísal situáciu najlepší strelec béčkarov. Jeho štvrtý zásah v tomto ročníku radosť však neznamenal. Škoda, že práve iba on sa drží medzi kanoniermi súťaže a dosiaľ sa k nemu nikto zo spoluhráčov nepridal. A tak nie div, že strelené góly sa rodia ťažko. Naopak niekedy rezerva inkasuje až príliš ľahko. "Aj teraz sme dostali taký zásah, aký by nemal byť." Nuž, k futbalu patria chyby a je na kolektíve, ako si dokáže poradiť so zaváhaniami jednotlivcov. Ak to vyretušuje, tak potom prekoná i súperov. "Po tom, čo sme znížili, sme trošku zdvihli hlavy, ale posledné slovo mali predsa len interisti a pomerne bez problémov ešte priklincovali svoj úspech."

Draho zaplatené zaváhanie

Košičania vedeli o kvalite rivala, o jeho silných stránkach. Predpokladali, že len maximálny výkon a šťastena im pomôžu prípadne čosi uhrať. Hralo sa svižne, technicky a rýchle. Hostia nepovýšili obranu nad kontry, snažili sa o vyvážený herný prejav. Dokonca si vypracovali i niektoré sľubné náznaky a mohli i dosiahnuť viac (Juhar, Goga). Finálna fáza bola ale znovu kostrbatá. "Bratislavčania boli na koni, presadili sa. Dokázali nás prekabátiť, uplatnili svoje zbrane a využili zaváhanie nášho brankára," mienil D. Škutka. Objektívne pripomenul, že víťaz mohol aj výraznejšie obstáť. Za zmienku stojí, že zápas sa uskutočnil nie na Pasienkoch, ale v Dúbravke na štadióne ŠKP, kde má ihrisko iné rozmery. "Hoci to nie je domáci stánok Interu, predsa jeho hráči tam trénovali pred zápasom, takže boli v istej výhode." Nuž, sympatické na rezervistoch bolo, že to vedúcemu tímu sťažili, alebo ho aspoň chceli potrápiť a držali ho v strehu. Platí ale výsledok a nulový bodový zisk. Najbližšie naši hostia Lučenec a vzhľadom na tretiu priečku od konca to možno považovať za jeden z kľúčových duelov jesene.

Súvisiace články