Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Silnou zbraňou lídra boli štandardné situácie

Sportnet|Publikované 12. dec 2008 o 00:00

FUTBALISTI RUDNEJ UŽ PRESTALI BOJOVAŤ O ZÁCHRANUKým v predchádzajúcich rokoch hrali futbalisti Rudnej zvyčajne o záchranu, v tomto ročníku sa to

FUTBALISTI RUDNEJ UŽ PRESTALI BOJOVAŤ O ZÁCHRANU

Kým v predchádzajúcich rokoch hrali futbalisti Rudnej zvyčajne o záchranu, v tomto ročníku sa to rapídne zmenilo. Po úvodnom zaváhaní sa z kola na kolo zlepšovali až sa prepracovali na prvú priečku. Na nej aj zimujú.

ROŽŇAVA. V úvodnom kole patrilo k najväčším prekvapením hosťovanie kanoniera Gemerskej Polomy Z. Greška v Rudnej. Doplnil tak silnú zostavu mužstva, ktoré sa posilnilo hlavne o hráčov z dorastu SP MFK Rožňava. "V posledných rokoch sme hrali väčšinou o záchranu, čomu sme sa chceli už vyhnúť. Vytvorila sa dobrá partia, viacerí chlapci sa poznajú v rožňavského dorastu," povedal hráč Branko Kurian. K ďalším výrazným posilám pribudol po pár zápasoch skúsený brankár J. Dorkin, ktorý síce ukončil kariéru, ale záujem o futbal prevládol. "Mal viacero ponúk. Trocha to trvalo, kým sa rozhodol," podotkol B. Kurian.

Zlý začiatok

Napriek posilneniu mužstva o viacerých hráčov, úvodné tri kolá sa Rudniancom nevydarili podľa predstáv. "V Betliari sme do istej miery podcenili súpera. Zároveň sme hľadali optimálnu zostavu. S Vyšnou Slanou to bol nešťastný zápas a v Brzotín sme vybuchli najmä kvôli slabému výkonu v druhom polčase," zhrnul B. Kurian. Nasledovalo stretnutie s hráčmi. "Začali sme viac trénovať, nacvičovali štandardné situácie, signály. Tie pripravujem tréner Ladislav Dávid," pokračoval B. Kurian.

Mužstvo sa ocitlo na dolných priečkach, ktorých sa chcelo vyvarovať. Postup hore začal hneď vo štvrtom kole. Krh. Dlhú Lúku zdolali na jej ihrisku, čo bol do istej miery prelomový zápas. Potom už začali prichádzať víťazstvá. Definitívny zlom, keď si mužstvo začalo veriť, prišiel v zápase s dovtedy neporazeným Lipovníkom. "Na tento zápas sme sa veľmi dobre pripravili. Vyšiel nám úvod, rovnako aj naša silná zbraň štandardné situácie," uviedol B. Kurian. V nastúpenom trende ich nezastavila ani tesná prehra s Gemerskou Polomou v nasledujúcom kole. Vynahradili si ôsmimi gólmi v sieti Dediniek. Možno ich tento výsledok uspokojil, no zápas v Dobšinej ich vrátil späť na zem. "Hrali sme dosť zle, hlavne v druhom polčase. Boli sme radi, že sme udržali remízu," poznamenal B. Kurian.

V posledných troch kolách jesene už nezaváhali a s prehľadom zvíťazili dvakrát doma a pridali aj tri body z ihriska Dlhej Vsi.

Hrať pekný futbal

Za hlavnú devízu mužstva považuje B. Kurian súdružnosť a kolektívny výkon. "Tiež chceme hrať pekný futbal pre divákov. Že sa nám to darí ukazuje aj zvyšujúca sa návštevnosť. Chodia sem aj fanúšikovia z Rožňavy," pochválil sa. K futbalu patria aj góly. Rudnianci ich na jeseň strelili 41. najlepším strelcom bol Z. Greško s 15 gólom a dvoma hetrikmi na konte. Za ním nasleduje T. Domik s ôsmimi a P. Sanisló so štyrmi gólmi. Celkovo sa do streleckej listiny zapísalo dvanásť hráčov a nechýbal medzi nimi aj brankár J. Dorkin, ktorý premenil penaltu.

Zimná príprava

V decembri bude príprava prebiehať skôr na individuálnej báze. Vážnejšie sa rozbehne od januára. Vo februári by mali k telocvični a tréningom vonku pribudnúť aj prípravné zápasy. Koncom februára by malo nasledovať viacdňové sústredenie vo Vysokých Tatrách.

Postup, áno či nie?

Vďaka výsledkom i kvalitnému kádru je Rudná pasovaná na jedného z adeptov na postup. Isté to však nie. "Zatiaľ ešte nie je o ničom rozhodnuté. Je to najmä otázka peňazí. Ak budú, tak sa postupu brániť nebudeme. Istým problémom sa však ukazujú dve mládežnícke mužstvá, ktoré budeme musieť v prípade postupu postaviť do súťaže," povedal B. Kurian.

V kuloárom sa hovorí o možnom spojení Rudnej a SP MFK Rožňava, pričom by Rudná bola "béčkom" štvrtoligistu. "Hovorilo sa o tom pred pár rokmi, teraz to aktuálne nie je. Skôr je tu záujem zo strany našich hráčov, ktorí sú na hosťovaniach v II. triede o vytvorenie Rudnej B," poznamenal B. Kurian.

PETER PODOLINSKÝ

Súvisiace články