Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Silní ich burcovali, slabší zase tlmili

Špílmacher. Túto rolu zastával Jozef Majoroš (vľavo). (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 30. nov 2011 o 23:00

Vyšné Opátske figuruje po jeseni vo futbalových majstrovstvách regiónu v popredí. Teda tam, kam siahajú zakaždým ambície tohto FK.

Vyšné Opátske figuruje po jeseni vo futbalových majstrovstvách regiónu v popredí. Teda tam, kam siahajú zakaždým ambície tohto FK. Možno by postavenie bolo ešte lepšie, keby sa niektoré prehry pretavili aspoň na remízy. Hráči totiž vybojovali v uplynulých kolách iba jeden zmierlivý výsledok.

KOŠICE. Tréner Marcel Alexander to komentoval trefne, že jeho zverenci sa stále snažia hrať na víťazstvo, ale nie vždy to vyjde.

Bodov mohlo byť i viac

Ani štvrtá pozícia nenapĺňa kouča pocitom úplnej spokojnosti. „Mali sme stabilizovaný a kvalitný káder, preto bodový úlovok mohol byť podstatne výraznejší. Čakal som ešte viac.“ Kormidelník vymenoval aj niektoré duely, ktoré sa neskončili podľa želania. Na prvom mieste spomenul domácu prehru so Sp. Podhradím. Nevyšli aj duely v Krásnej, Stropkove či Giraltovciach. „Náš problém bol v tom, že proti kvalitným súperom z hornej časti tabuľky sme sa dokázali vyburcovať, ale len čo sme narazili na rivalov z nižších poschodí, úroveň našej hry klesala, prispôsobili sme sa súperom a neukázali dostatočne odhodlané srdiečko.“ Hoci nateraz je postavenie V. Opátskeho sľubné, aj M. Alexander prízvukuje ohromnú vyrovnanosť pelotónu, keď menšie zaváhania môžu spôsobiť strmý pád. „Taká vyrovnaná súťaž ešte nebola. Prvých dvanásť tímov je vzácne rovnocenných, každý s každým môže vyhrať i prehrať a výkonnostne určite zápolenia napredujú.“ Nuž, keď mužstvo chce a má na to predpoklady, vie prilákať i divákov, ako napríklad na derby s Haniskou, keď prišlo vyše tisíc fanúšikov.

Brankári kiksovali

V. Opátske patrí k tým celkom, kde priemer atakuje mocná túžba zaujať, vyniknúť. „Herný prejav musí upútať, aby sa divák prišiel pozrieť aj nabudúce.“ V ofenzíve boli hráči aktívni, po Humennom nastrieľali najviac gólov, pričom v koncovke udávala tón dvojica J. Majoroš a Seman. Paradoxne napriek skúsenostiam obrannej línie tím inkasoval pomerne dosť gólov. „Nepodržali nás obaja brankári. Mali kolísavú fazónu, dostali sme lacné góly, čo však nebolo vždy iba ich vinou, ale aj celkovou nedôslednosťou.“

PRIEREZ JESEŇOU

Osobnosti v tíme: J. Majoroš, Turczyk, Vilčko, Zabavník

Výkonnostná ”raketa”: Spočiatku nedostával šancu, ale potom napredoval Sciranka

Kedy nastal zlom: Tých bolo viac – proti kvalitným tím hral na úrovni, proti výkonnostne slabším nevýrazne

Najlepšie stretnutie: So Svitom, s Haniskou a so Sninou

Najhoršie vystúpenie: V Stopkove, Giraltovciach, ale hlavne v Krásnej v ostatnom kole

Zámer pred odvetou: Bojovať o pozíciu v prvej šestke vzhľadom na avizovanú reorganizáciu a zlepšiť defenzívu

Kto zo súperov zaujal: S výnimkou posledných dvoch tímov ostatní majú svoju silu, ale ťažko niekoho vypichnúť

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.