Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Silné tromfy, ktorými disponoval rival, neprebili

Roman Jurko. Rozhodol o víťazstve lídra v derby. (Autor: rosa)
Sportnet|Publikované 29. mar 2010 o 22:00

Po tom, čo v závere jesene stratili vedúcu pozíciu v druholigovom futbalovom pelotóne, bolo jasné, že Moldavčania vyvinú maximálne úsilie, aby sa na líderský post znovu vrátili. Tak sa i stalo po uplynulom derby v Ličartovciach.KOŠICE. Favorit vyhral rovnakým výsledkom ako v predošlom vzájomnom meraní síl na svojom trávniku v prvej časti súťaže.

Zaváhania sa vypomstili

Rezerva MFK Košice utŕžila druhú prehru v jarnej odvete, ale na rozdiel od prvého vystúpenia v Prešove podala lepší výkon. Vyvarovala sa hlavne série chýb predovšetkým vo vlastnej šestnástke. Hoci zaváhania pri prechode do útoku sa vyskytli a ťažili z toho zrelí protihráči. Domáci vedeli, že prebiť tromfy na strane súpera bude zložité a tak aj bolo. "Hostia ukázali svoju kvalitu, skúsenosti a na každom poste mali vyvážený kolektív. Pre našich mladých bolo náročné popasovať sa s touto skutočnosťou, hoci za istých okolností sme mohli poškuľovať po bode," poznamenal tréner béčka Bohumil Andrejko. Priznal, že prioritou pre jeho zverencov budú súperi z iných priečok tabuľky a práve v týchto dueloch musí predposledný tím zabrať, aby sa vyhol pádu. Zaujímavé bolo, že na rozdiel od iných vystúpení hostitelia sa ujali vedenia, čo bolo pre nich čiastočnou výhodou. "Škoda, že onedlho sme kiksli a súper to zúročil a tiež mrzel víťazný zásah hostí. Bojovali sme, ale nestačilo to."

Rozladenosť netrvala dlho

Futbalová sila bola však na strane víťaza. Ten hlavne v prvom polčase prekypoval aktivitou a mal aj zopár dobrých možností. "Vypracovali sme si viac súcich príležitostí," podotkol kormidelník FK Bodva Jaroslav Galko. O sebavedomí úspešného celku svedčilo i to, že ani premárnené šance ani inkasovaný gól neotriasol nadlho psychikou Moldavčanov. "Nebolo jednoduché čeliť tomu, že po prvej strele na našu bránu sme prehrávali, ale rozladenosti sme sa rýchle zbavili." Hostia vedeli, že odpor súpera bude taký silný, koľkých corgoňligistov zaradí do zostavy. Kormidelník mal rivala čiastočne prečítaného, no nedokázal odhadnúť, ako to bude s posilami. Spoliehal sa však na vyspelosť svojich chlapcov, ktorí sa nedali zaskočiť a snažili sa písať víťazný scenár derby.

Kto ich zaujal?

Tréner MFK B Bohumil Andrejko:

  • Viac čakal od skúsenejších jednotlivcov, predpokladal, že ich výkony budú výraznejšie a potiahnu ostatných
  • Nevyzdvihol nikoho, kto by vytŕčal nad priemer
  • Pochválil Skvašíka, ktorý sa po svojom príchode na pľac snažil o myšlienku, kreatívne ťahy a tiež ocenil zásahy brankára Repiského
  • Z tímu súpera vyzdvihol Kokanoviča i Gavláka a celkove ofenzívu Moldavy


Tréner Moldavy Jaroslav Galko:

  • Zo svojich zverencov bol spokojný s hrou Kokanoviča a Gavláka
  • V tíme rezervy sa mu pozdával zástoj Šimka
zuk
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.