Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Siláci z RL Body Clubu si z Rumunska doniesli medaile

Sportnet|Publikované 25. nov 2003 o 23:00

Rožňava - Pretekári RL Body Clubu Rožňava sa začiatkom októbra zúčastnili v rumunskom meste Oradea druhej časti medzinárodných pretekov Grand Prix

2003. V prvej kulturistickej časti, ktorá prebehla v máji tohto roku, získali prvé a tretie miesto. Na programe bola súťaž v silovom trojboji, kde sa v konkurencii silákov z Maďarska, Talianska a Rumunska, pretekári RL Body Clubu nestratili.

"Tak ako i po iné roky "chlapci" zabodovali. Medzi družstvami sme boli najlepší", povedal tréner, vedúci RL Body Clubu Rožňava a pretekár v jednej osobe Peter Szabó. V kategórii do 90 kg si Roland Kerekeš vybojoval prvé miesto, V drepe zdvihol 250 kg, v tlaku 160 kg a v mŕtvom ťahu 250 kg. Vo váhovej kategórii nad 100 kg sa predstavili Peter Szabó a Róbert Bastyúr. Výkonmi 270 kg v drepe, 195 kg v tlaku a 290 kg v mŕtvom ťahu sa Szabó umiestnil na druhom mieste. O priečku nižšie skončil Bastyúr. V drepe si pripísal 255 kg, v tlaku 182,5 kg a v ťahu 265 kg.

V rámci podujatia si zasúťažili aj "Poloprofesionáli v kulturistike", medzi ktorými nechýbal ani slovenský majster sveta juniorov z roku 1999 Boris Prihradský. "Svojím druhým miestom dokázal, že budúcnosť má ešte pred sebou", povedal P. Szabó a pokračoval, "s výsledkami som spokojný. Chcem sa poďakovať R. Plačkovi, R. Tóbisovi, R. Szabóovi, J. Hubaimu, mestu Rožňava a všetkým, ktorí pomohli našim pretekárom zúčastniť sa tejto súťaže."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.