Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Sikoriak štyrmi gólmi zabezpečil víťazstvo

Sportnet|Publikované 25. aug 2008 o 22:00

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala zápasmi 2. kola.I. triedaKyjov - MFK Goral C 0:7 (0:3)Hostia

I. trieda

Kyjov - MFK Goral C 0:7 (0:3)

Hostia začali zápas lepšie a od úvodných minút zatlačili domácich na ich polovicu. Postupom času si vytvárali gólové šance, ktoré zo začiatku nevyužili. Prvý gól hostí dal v 15. minúte Lipčák. Do polčasu si vytvorili ďalšie gólové príležitosti, z ktorých využili dve. V druhom polčase hostia pokračovali v nasadenom tempe a zvyšovali svoje skóre. Domáci mali niekoľko príležitostí na skorigovanie výsledku, ale hosťujúci brankár ich vychytal. Skóre mohlo byť aj vyššie, ale hráči hostí sa predbiehali v zahadzovaní gólových šancí.

Góly: P. Kačmarčík a K. Kačmarčík ml. po 2, Štefanák, Lipčák, Selep. Pred 50 divákmi rozhodoval Dopirák.

MFK Goral B - Jakubany 2:1 (1:1)

V bojovnom stretnutí, v ktorom nechýbala rivalita oboch tímov, mali od úvodu o niečo viac z hry Jakubanci, no v ofenzívnej činnosti sa nedokázali vôbec presadiť. Naopak, boli to hostitelia, ktorým sa v 20. minúte podarilo streliť úvodný gól, keď po faule na Repku sám postihnutý z priameho kopu prekonal bezmocného gólmana hostí. Tí aj napriek inkasovanému gólu nezložili zbrane a v 35. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď v pokutovom území bol nedovoleným spôsobom zastavený Stempa a Katrenič nariadenú penaltu bezpečne premenil. Po zmene strán boli hostia futbalovejším tímom a vytvorili si aj niekoľko sľubne sa vyvíjajúcich príležitostí, ktoré však Katrenič, Stempa a Čopiak nezužitkovali. V 65. minúte sa podarilo domácim strhnúť vedenie na svoju stranu, keď hrubú chybu v zadných radoch hostí potrestal svojím druhým gólom Repka. V závere domáci už kontrolovali výsledok a svojho súpera do vážnejších šancí nepustili.

Góly: Repka 2 - Katrenič (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Vilčko.

Plaveč - V. Lipník 2:3 (1:3)

V dramatickom zápase mali Lipníčania raketový nástup, keď už v 3. minúte sa dostali do vedenia po prudkej strele Kroláka z hranice šestnástky. O šesť minút nato viedli hostia už o dva góly, keď Pekár zastavil v pokutovom území loptu rukou a nariadenú penaltu Hudáč bezpečne premenil. Postupom času sa hra vyrovnala a po polhodine hry sa domácim podarilo znížiť vedenie súpera po umiestnenej strele Gondeka zo 7 metrov. Onedlho však hostia domácim opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď ďalší pokutový kop v ich prospech s istotou premenil Huba. Po zmene strán prevzali iniciatívu na svoje kopačky domáci a zatlačili svojho súpera do defenzívy. V 60. minúte im bol odmenou druhý kontaktný presný zásah, keď sa v skrumáži pred gólmanom hostí presadil Heteš. V záverečnej polhodine v snahe vyrovnať vrhli Plavčania všetky svoje sily do útoku, no v koncovke sa už nedokázali presadiť. Vzhľadom na celkový priebeh stretnutia by deľba bodov bola spravodlivejšia.

Góly: Gondek, Heteš - Krolák, Hudáč (z 11 m), Huba (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Majdák.

Litmanová - Š. Jastrabie 5:2 (3:1)

Zaujímavé stretnutie bohaté na góly začali hostia náporom a hneď z prvého protiútoku otvoril prízemnou strelou skóre Kerpčár. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, pretože už o dve minúty sa peknou strelou z priameho kopu presadil Sikoriak. Domácich vyrovnávajúci gól očividne povzbudil a v ďalších fázach prvej polovice boli pri útočnej chuti. V 15. minúte domáci kanonier znova po priamom kope otočil výsledok a po polhodine hry dosiahol dokonca hetrik, keď si skvele poradil so zadákmi hostí. Po zmene strán sa síce hra vyrovnala, no v 65. minúte boli domáci v koncovke opäť efektívni, keď po peknej kombinačnej akcii dal o sebe vedieť neudržateľný Sikoriak. Vedenie rozdielom triedy domácich upokojilo a viac priestoru na hru prenechali aj hosťom, ktorým sa podarilo v 78. minúte skorigovať náskok hostiteľov po bezpečne premenenej penalte Balušinského. Bodku za stretnutím však dal predsa len domáci tím, keď po rýchlej kombinačnej akcii sa vo finálnej fáze presadil Rusiňák.

Góly: Sikoriak 4, Rusiňák - Kerpčár, Balušinský. Pred 80 divákmi rozhodoval Furtkevič.

Orlov - Čirč 0:3 (0:2)

Od úvodu mali Čirčania neustále hru pod kontrolou a už v 10. minúte sa po hrubej chybe brankára dostali do vedenia gólom Čatloša. Po tomto okamihu ostali domáci zaskočení a aj napriek miernej platonickej prevahe boli v ofenzíve bezzubí. Hostia ťažili prevažne z umnej kombinačnej hry, ktorá priniesla želateľný efekt tesne pred odchodom do kabín, keď sa po rýchlom úniku na domáceho gólmana presadil Kravec a poistil tak náskok svojho mužstva. Po zmene strán Orlovčania čiastočne hru vyrovnali a vytvorili si aj niekoľko sľubných príležitostí, ktoré však nedokázali Drobňákom a Knapíkom zužitkovať. Za streleckú nemohúcnosť ich hostia v 75. minúte potrestali tretím gólom, keď na rozdiel triedy upravil po peknej kombinačnej akcii umiestnenou hlavičkou Gajdoš. Od 80. minúty po vylúčení domáceho gólmana mohli Čirčania svoje víťazstvo ešte prikrášliť, no na výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: Čatloš, Kravec, Gajdoš. Pred 50 divákmi rozhodoval Kontra, ČK: Šujeta (Orlov).

Údol - Jarabina 2:0 (0:0)

Po opatrnom začiatku pridali oba tímy na dôraze a vytvorili si niekoľko sľubných šancí, ktoré však nedokázali vôbec zužitkovať. V 5. minúte sa mohli Jarabinčania ujať vedenia, keď Kovalčík naservíroval loptu Derevjaníkovi, ktorý však poslal loptu len mimo brány. Domáci odpovedali v ďalších minútach prevažne tutovkami Pišteja a Sovyka, ktoré však gólom taktiež neskončili. V 30. minúte pohrozili hostia Bolešovou ďalekonosnou strelou z vyše 30 metrov, ktorá gólom taktiež neskončila. Po zmene strán, napriek územnej prevahe hostí to boli Údolčania, ktorým sa v 58. minúte podarilo streliť vedúci gól, keď po nedorozumení v zadných radoch súpera sa po individuálnom sóle presadil Sovyk. Jarabinčania sa okamžite snažili o odpoveď, no Boško svoje dve vyložené šance, keď sa ocitol sám zoči-voči domácemu gólmanovi nedokázal premeniť. S blížiacim sa záverom domáci viac-menej kontrolovali svoje víťazstvo, ktoré sa im vďaka enormnej bojovnosti podarilo v 80. minúte ešte poistiť, keď sa v trme-vrme pred brankárom hostí presadil Varchola. V 85. minúte mali hostia ideálnu možnosť skorigovať výsledok z pokutového kopu, ktorý však gólman Beňo nedokázal premeniť.

Góly: Sovyk, Varchola. Pred 100 divákmi rozhodoval Murcko.