Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šiesty titul Purdjakovej

Sportnet|Publikované 5. okt 2008 o 22:00

SANTA SUSANNA/LAS VEGAS. Na 26. majstrovstvách sveta žien vo fitnes, body fitnes a kulturistike v španielskej Santa Susanne získala slovenská výprava

1 zlatú, 1 striebornú a 2 bronzové medaily. O najcennejší kov sa postarala kulturistka Jana Purdjaková v kategórii do 55 kg, ktorá si vybojovala už šiesty titul majsterky sveta, čo pred ňou ešte nijaká žena nedokázala. Tridsaťdvaročná Purdjaková vybojovala pre Slovensko jubilejnú 25. zlatú medailu na MS žien v kulturistike a fitnes. Natália Lenártová-Révajová skončila v body fitnes do 158 cm rovnako ako vlani druhá, bronzové medaily pridali ešte Anna Mozoláni-Urbaníková v klasickom fitnes do 163 cm a Katarína Verbovská v body fitnes do 163 m. Dvadsaťosemročnej Verbovskej nevyšiel pokus prekonať v počte titulov Gabrielu Mlsnovú, obe tak ostávajú spoločne najúspešnejšími Slovenkami v histórii s tromi zlatými z MS. Pre Katarínu Verbovskú bol tohtoročný šampionát posledný medzi amatérkami a už 1. novembra by sa mala v kalifornskom Sacramente prvý raz predstaviť v súťaži profesionálok. Okrem štyroch medailistiek sa darilo na šampionáte aj ďalším slovenským reprezentantkám, do finálovej šestky sa kvalifikovali aj Barbora Bunčáková v klasickom fitnes nad 163 cm (6. miesto), v body fitnes do 158 cm Martina Tarková (6. miesto) a nad 168 cm Soňa Kopčoková (4. miesto) a Zdenka Nazarejová v súťaži kulturistiek do 55 kg (6. miesto). V Pohári národov obsadila slovenská výprava druhú priečku za Ukrajinou a pred Ruskom.

Víťazom prestížnej súťaže profesionálnych kulturistov Mr. Olympia v Orleans Arene v Las Vegas sa prvý raz v histórii stal 38-ročný Američan Dexter Jackson. Vo vloženej súťaži kulturistov s hmotnosťou do 202 libier (približne 91,6 kg), ktorá sa v rámci Olympia Weekend-u uskutočnila prvýkrát, obsadil slovenský reprezentant Jaroslav Horváth 9. miesto v konkurencii 14 pretekárov. Bývalý dvojnásobný amatérsky majster sveta (1997, 1999) absolvoval v Las Vegas svoju 22. súťaž medzi profesionálmi, pričom trikrát stál na stupňoch víťazov.

(sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.