Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Šiesty duel Chicaga s LA bol emotívny, skoro sa bili brankári

Jonathan Quick sa snažil vyprovokovať Coreyho Crawforda. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 31. máj 2014 o 08:22

Quick prikorčuľoval ku Crawfordovi a nasledovala zrážka maskami. Medzi brankárov sa zamiešal rýchlo hlavný rozhodca a situáciu upokojoval.

LOS ANGELES. Hokejisti Chicaga Blackhawks boli pripravení urobiť všetko pre úspech v piatkovom šiestom zápase finále Západnej konferencie NHL, brankár Corey Crawford by neváhal v prípade potreby ani zhodiť vyrážačku a lapačku a pobiť sa.

K bitke gólmanov sa schyľovalo po skončení druhej tretiny súboja, ktorý Chicago vyhralo na ľade Staples Centra v LA 4:3 a vybojovalo si právo rozhodujúceho siedmeho duelu. V súboji nechýbalo množstvo emócií.

V posledných sekundách druhej časti hry za stavu 2:1 pre Blackhawks prišlo pred bránkou Kings k strkanici po zrážke útočníka Andrewa Shawa s domácim brankárom Jonathanom Quickom.

Vymenili si pár fráz

Gólman i jeho spoluhráči sa pustili do Shawa, ktorý nemal veľký záujem o šarvátku. Situáciu rýchlo vyriešili rozhodcovia a oba tímy sa pobrali do šatní. Na Quicka však už na modrej pri striedačke Blackhawks čakal Crawford a súperovi adresoval niekoľko štipľavých slov.

Opora Kings prikorčuľovala k jednotke Blackhawks a nasledovala zrážka maskami. Medzi brankárov sa zamiešal rýchlo hlavný rozhodca a situáciu upokojoval. Slovná výmena ešte chvíľu pokračovala a Crawford svojmu protivníkovi naznačoval, že by neváhal ani zhodiť rukavice.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.