Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Šieste miesto slovenských kadetov relatívnym úspechom

TASR|14. aug 2001 o 14:31

Bratislava 14. augusta (TASR) - K vystúpeniu Slovenska na skončených ME kadetov v hádzanej a vyžrebovaniu prvej fázy kvalifikácie na MS 2003 sa v utorok vyjadril tréner kadetov Zoltán Heister a reprezentačný tréner mužov Štefan Katušák

. Slovenskí kadeti obsadili na ME v Luxembursku historické 6. miesto, no aj s bronzovými Švédmi aj s majstrami z Ruska zohrali veľmi vyrovnané zápasy:

"Pred odchodom by som šieste miesto považoval za úspech, a preto je tento výsledok iba relatívnym úspechom. V každom zápase sme boli vyrovnaným súperom, vždy nás však o úspešnejší výsledok pripravili vlastné chyby. So Švédmi sme urobili dvanásť technických chýb, z ktorých sme inkasovali sedem gólov a s Maďarmi sme z 18 chýb dostali 10 gólov. Podobne to bolo aj v zápase s Ruskom, s ktorým sme aj napriek 11 chybám v druhom polčase dokázali uhrať remízu 11:11. Družstvu chýbala zápasová vyzretosť a skúsenosti, je to však perspektívny káder," zhodnotil vystúpenie tréner.

K žrebu prvej fázy kvalifikácie sa krátko vyjadril reprezentačný tréner Štefan Katušák: "Nič sa nedá robiť, musíme zdolať aj silných súperov, akými sú Nórsko a Rumunsko. Keď cez nich prejdeme, je to záruka kvality a budeme si veriť aj v baráži. Ak sa chceme odraziť z podpalubia, musíme prejsť aj cez kvalitných súperov."

Súvisiace články