Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Šiesta priečka Odevy Lipany je prekročením cieľa

Sportnet|Publikované 17. dec 2004 o 23:00

Lipany - V dobrých výkonoch z jarnej časti uplynulého ročníka pokračovali futbalisti Odevy Lipany aj v jesennej časti nového ročníka. Jej prvom

časťou prešli ako nôž maslom a hoci pôvodne chceli bojovať v strede tabuľky atakovali popredné priečky tabuľky. Po štyroch kolách boli štvrtý s deviatimi bodmi a na lídra z Bardejova strácali jeden. Napriek tomu, že pred začiatkom sezóny sa tento celok neposilnil o skúsených hráčov, ale skôr dal príležitosť vlastným odchovancom dokázal držať krok so súpermi. V mužstve okrem skúseného Štofana, mala dostatočné zastúpenie stredná generácia, ako aj odchovanci. Do kádra ich pribudlo šesť, ktorí dostávali príležitosť bojovať v seniorskom tíme. Svojimi výkonmi zaujal najviac trénera Jána Varechu Janič, ktorý dostával príležitosť ukázať svoje futbalové danosti v obrane i stredovej formácii. Miesto v základnej zostave si vybojoval aj obranca Seman. "Podarilo sa nám vhodne sklbiť káder nielen podľa typológie hráčov na jednotlivé posty, ale aj podľa veku. K najskúsenejším patril Štofan, ktorý hrával na nezvyčajnom poste stopéra, v stredovej formácii sa snažil hru dirigovať Šott, ale nie stále sa mu darilo a v útoku bol veľmi platným Angelovič. Musím priznať, že sme mali v tejto časti hry vhodnú skladbu mužstva," hovorí tréner Ján Varecha. Pred začiatkom sezóny nemali Odeváci veľké oči, hoci v uplynulom ročníku skončili na piatom mieste, v jesennej časti chceli mútiť vody v strede tabuľky. Tam sa ocitli až po štrnástom kole, keď im patrila ôsma priečka. "Naše vyžrebovanie v úvode sezóny nebola najľahšie, ale úspešne sme zvládli dohrávané stretnutie v Stropkove. Domáci celok sa prekvapili a vyhrali 2:0. Dostali sme sa do hernej pohody a darilo sa nám aj v domácich stretnutiach. Stropkov považujem za jeden z najlepších celkov súťaže, preto s trojbodového zisku sme mali o to väčšiu radosť. Škoda, že hráči prestali byť ostražitejší, no prehra s Vranovom nás opäť vrátila do reality. Nečakaným víťazstvom v Bardejove sme opäť nadobudli väčšej istoty a usadili sme na popredných priečkach tabuľky. Pred začiatkom sezóny sme vôbec neuvažovali, že budeme v hornej časti tabuľky," hodnotí jesennú časť lodivod Odevy. Jeho zverenci si udržiavali kontakt s najlepšími a atakovali tretiu priečku. Niektorí hráči si mysleli, že ak sa darí, tak nemusia poctivo trénovať, poľavili a v tabuľke klesli na ôsmu priečku. "V ďalšom priebehu som badal na hráčoch istú uvoľnenosť i akúsi samozrejmosť, že všetko im padne samé do lona. Vytrácala sa bojovnosť hráči podávali slabšie výkony a naše vytriezvenie prišlo v súboji s Nižnou Myšľou v domácom prostredí, ktorý sme prehrali. Po jesennej časti sme skončili na šiestom mieste, avšak ak zoberiem do úvahy, že Starej Ľubovni odrátajú šesť bodov, tak sme piaty. Táto priečka je pre nás lichotivá lebo málokto niečo podobné očakával pred začiatkom sezóny," prezrádza J. Varecha.

V tabuľke pravdy získali jeho zverenci plus tri body, keď na súperových ihriskách získali sedem bodov, avšak štyri doma stratili. Ich domáce hradby v tejto časti dokázala pokoriť N. Myšľa, ktorá vyhrala a rezerva Ličartoviec. Odeváci lepšie zvládli podľa trénera dve z troch tretín sezóny. "Prvú sme zvládli najlepšie, druhá bola slabšia, ale v tretej sme sa opäť zmobilizovali a dotiahli naše snaženie do úspešného konca." K silným stránkam tohto celku patrila ofenzíva, o čom svedčí aj počet strelených gólov. Veľký podiel na tom mala dvojica Angelovič - Štofan, ktorá dala osemnásť gólov z 29. Veľké rezervy však majú odeváci v defenzívnej činnosti, pretože obrana ani dvojica brankárov nestála príliš na pevných nohách.

"Oveľa väčšia spokojnosť vládne s ofenzívnym poňatím hry a patrili sme medzi najlepších, čo však už nemôžem povedať o defenzíve. Mali deravú obranu a nie všetky góly idú na jej vrub, ale aj brankárov. Príliš nás nepodržali," neodpustí si kritickejšie slová na defenzívnu činnosť celého mužstva. Hráči šiesteho celku tabuľky by sa mali pustiť do zimného drilu až na novoročných sviatkoch, avšak s akým kádrom je zatiaľ otázne. Podľa našich informácii niektorí hráči základného kádra, ktorí sa svojimi výkonmi podpísali pod jesenný výsledok klubu budú chýbať. Nezlákal ich iný klub, ale dôvod je prostý, odišli za pracovnými povinnosťami do zahraničia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.