Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Siedmy bod Černíka v šiestom stretnutí

Sportnet|Publikované 4. dec 2002 o 23:00

New York - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na stredu desiatimi stretnutiami, v ktorých sa bodovo presadilo päť slovenských hokejistov.

Strelecky uspel iba Ivan Čiernik z Washingtonu, ktorý zaznamenal druhý gól v sezóne a od svojho príchodu z farmy bodoval už v šiestom zápase v poradí. Po dve asistencie si pripísali Pavol Demitra zo St. Louis na ľade Bostonu a Ronald Petrovický z New Yorku Rangers v súboji s Columbusom. Jednou asistenciou sa prezentovali Marián Gáborík z Minnesoty a Ladislav Nagy z Phoenixu.

Slovenský hokejista Ivan Čiernik v drese Capitals zobral šancu na prvý tím po povolaní z farmy pevne do svojich rúk a v pittsburskej hale Mellon Arena odštartoval v 9. min svojím 7. bodom v šiestom zápase cestu Washingtonu za prvým víťazstvom nad Penguins od príchodu Jaromíra Jágra do hlavného mesta USA. Čiernik za chrbát švédskeho brankára Johanna Hedberga úspešne doklepol vyrazenú strelu Kena Kleeho. Jágr oslávil svoj 900. zápas v lige gólom, slovenský kanonier Peter Bondra sa snažil o gól päťkrát, no bez streleckého šťastia. Základom úspechu Caps boli výborne zahraté oslabenia proti hrozivej presilovkovej formácii domácich tučniakov. Legendárny Mario Lemieux dokázal iba zaznamenať čestný úspech Pens v podobe svojho 51. gólu do bránky Capitals v kariére.

Ruská raketa z Manhattanu Pavel Bure dosiahol proti modrokabátnikom 20. hetrik v kariére, ale podpis na jeho diele nesie aj meno slovenského krídelníka Ronalda Petrovického. Ten mu pripravil v prvej tretine dva góly a tak v posledných dvoch stretnutiach nazbieral 4 body. "Petro robil v útočnom pásme poriadny vietor a hra mala jeho zásluhou rýchly spád. Naša ofenzíva vždy dopadne lepšie, keď nebudeme čakať v obrannom pásme na puk, ale už skôr oň zabojujeme," vyhlásil po stretnutí tréner jazdcov Brian Trottier.

Návrat Tkachuka do zostavy Blues pomohol v posledných zápasoch aj k zvýšeniu produktivity Pavla Demitru. Slovenský krídelník si zaknihoval po dvoch asistenciách, ktorých má na konte 19, osem bodov z posledných štyroch stretnutí. Medvedi s Jozefom Stümpelom, ktorý si pripísal mínusový bod, prehrou ukončili osemzápasovú nezdolateľnosť na domácom ľade. Proti Edmontonu boli Wild aktívnejší a Marián Gáborík ohrozil Sala šesťkrát, no podarilo sa im vydolovať iba predĺženie, v ktorom neuspeli. Slovenský kanonier si pripísal asistenciu na jedinom góle hostí. "Pokúšali sme presadiť a v závere rozhodnúť. Boli sme k tomu veľmi blízko. Bojovali sme od začiatku a mali sme tomny šancí. Chýbalo nám šťastie," povedal Gáborík. Obranca Ľubomír Sekeráš ostal počas zápasu na striedačke.

Sumár výsledkov: PITTSBURGH - WASHINGTON 1:4 (0:2, 0:1, 1:1), góly: 58. Lemieux - 9. ČIERNIK, 14. Jágr, 22. Lang, 43. Halpern. Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. NASHVILLE - CAROLINA 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), 43. Fiddler - 20. Brind'Amour, 52. Cole (Tanabe). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. TORONTO - TAMPA BAY 4:3 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1), 46. Höglund, 53. Sundin, 56. Reichel, 64. Pilař - 19. St. Louis, 19. Modin, 53. Lecavalier. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. COLORADO - CALGARY 1:2 (0:0, 0:2, 1:0), 57. Vrbata - 27. Saprykin, 39. Conroy. Vylúčení: 3:5 na 2 min, Morrsi (COL) a Gelinas (CGY) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. NY ISLANDERS - VANCOUVER 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), 3. Asham, 59. Jašin - 44. Salo. Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. NY RANGERS - COLUMBUS 5:3 (3:1, 0:1, 2:1), 7. Purinton, 10. Bure (PETROVICKÝ), 20. Bure (PETROVICKÝ), 51. Lindros, 59. Bure - 7. Výborný, 24. Davidson, 44. Cassels. Vylúčení: 5:5 na 2 min, Shelley (CBJ) na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. BOSTON - ST. LOUIS 0:4 (0:1, 0:2, 0:1), 6. Boguniecki, 29. Mellanby (DEMITRA), 32. Weight, 56. Tkachuk (DEMITRA). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. DETROIT - ANAHEIM 2:1 (1:0, 1:1, 0:0), 18. Avery, 23. Hull - 37. Kariya. Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. EDMONTON - MINNESOTA 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0), 21. Carter, 62. York - 21. Dupuis (GÁBORÍK). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. PHOENIX - SAN JOSE 2:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1), 3. Doan (NAGY), 5. Nazarov - 34. Sturm, 37. Selänne, 65. Selänne. Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.