Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Siedme miesto sa volejbalistkám Prešova výrazne vzdialilo

Hráčky DzS Prešov. Hrajú o umiestnenie. (Autor: Daniel Dedina)
_novy|Publikované 18. apr 2016 o 22:00

Extraligové volejbalistky v prvom zápase o konečné 7. miesto podľahli na domácej palubovke COP Nitra 0:3.

Extraligové volejbalistky Dobré zo Slovenska Prešov v prvom zápase o konečné 7. miesto podľahli na domácej palubovke COP Nitra 0:3.

PREŠOV. Kým v prvom a treťom sete hráčky Prešova doťahovali náskok súpera, v druhom viedli už 23:20, ale sériou piatich vyhraných lôpt po sebe aj ten ukoristila Nitra.

„Od začiatku sme hrali dosť ustráchane. Ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo, keď vyprodukujeme také množstvo nevynútených chýb. V útoku boli dievčatá málo odvážne,“ pomenoval hlavné príčiny prehry jeden z prešovských trénerov František Bočkay.

Len počas krátkych úsekov v úvode zápasu a v druhom sete sa chvíľami zdalo, že by Prešovčanky mohli zopakovať posledný zápas nadstavbovej časti, keď práve po víťazstve s Nitrou dosiahli premiérový postup do play-off.

„Športová forma je už raz taká. V závere nadstavby sme boli výkonnostne na vrchole, odohrali sme niekoľko veľmi solídnych zápasov. Darilo sa nám na servise i v útoku. Zostáva nám ešte odohrať jeden zápas, pokúsime sa doň vložiť všetky sily a energiu.“

Nevzdávajú sa vopred

Hoci sa zdá byť pred odvetou všetko jasné, východniarky nemienia dopredu rezignovať.

„Celý náš postup do play-off by nemal zmysel, ak by sme sa nechceli pobiť o čo najlepšie umiestnenie. Je to šport, určite sa vopred nevzdávame,“ potvrdil Bočkay po prvej vzájomnej prešovsko-nitrianskej konfrontácii o celkové umiestnenie.“

Fakty

Play-off, prvý zápas o 7. miesto

1. zápas: DzS Prešov – COP Nitra 0:3 (-21, -23, -20)

DZS Prešov: Kisidayová 1, Kerpčarová 3, Kopilcová 7, Čepová 13, Obermanová 9, Schniererová 3 (Görcsösová, Salamonová 1, Štieberová).

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 15/2016, v predaji od 19. 4. do 25. 4.

Autor: _novy

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.