Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Sidor sa učí od majstra sveta Šimonoviča

Dušan Sidor. Rád žongluje s pukom. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 19. feb 2013 o 00:00

Už s istou účasťou v play-off pocestujú dnes popradskí hokejisti na extraligový zápas do Piešťan.

Po nedeľňajšom domácom víťazstve nad Žilinou (5:2) majú pred vlkmi v tabuľke náskok 16 bodov a päť kôl pred koncom základnej časti je teda o postupujúcich do vyraďovacej časti definitívne rozhodnuté.

POPRAD. V ostatných dvoch dueloch sa v bránke kamzíkov predstavil Dušan Sidor ml., ktorý počas súboja v Košiciach vystriedal svojho kolegu Slipčenka. Proti Zvolenu ani Žiline Dušan nesklamal.

„Chytalo sa mi dobre, nenudil som sa. Chlapci sa snažili držať si priestor pred bránou, a tak to boli väčšinou strely z väčšej vzdialenosti. Dobre si pokrývali hráčov predo mnou, takže to nebolo až také ťažké,“ rozhovoril sa gólman Popradu.

Po zápase potvrdil, že hráčom určite padol kameň zo srdca, keďže si týmto triumfom definitívne zabezpečili účasť v play-off.

„Určite áno, doteraz nás Žilinčania stále mohli dobehnúť, no po tomto víťazstve už máme dostatočný náskok. Sme radi, že to už máme vo vrecku,“ naznačil Sidor.

V piatok čelil hráčom lídra súťaže zo Zvolena, v nedeľu v tabuľke predposlednej Žiline. Bol to veľký rozdiel?

„Ani nie, na každý zápas sa snažím koncentrovať rovnako a nevnímať, o akého ide súpera. Povzbudilo ma, že v tomto zápase som nedostal v prvej tretine gól a dotiahli sme to do konca,“ poznamenal Sidor.

Od „Šimona“ sa má čo učiť

Tretí týždeň sa popradským gólmanom špeciálne venuje majster sveta z roku 2002 Miroslav Šimonovič.

Podľa Sidora sa brankári od „Šimona“ majú čo učiť. „Pred každým tréningom chodia brankári 30 minút skôr na ľad. Máme špecializované cvičenia a veľmi nám to pomáha. Miro nám dáva aj morálnu podporu, ktorú potrebuje každý brankár,“ pochvaľoval si Sidor.

V detstve bol pre neho jeho súčasný tréner brankárov veľkým vzorom. „Keď som bol malý, dal mi podpísanú kartičku, ktorú mám stále doma vo vitríne. Bol mojím idolom. Je to pre mňa veľká česť s ním spolupracovať,“ neskrýval nadšenie Sidor.

So svojím českým kolegom Robertom Slipčenkom bojuje o post brankárskej jednotky pred blížiacim sa play-off.

„Chytať bude ten, komu sa bude dariť. Dúfam, že pre mužstvo urobíme čo najviac a že chalanov podržíme,“ zaželal si Sidor.

Súvisiace články