Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Shihanisti opäť zbierali medaily

Medailisti. Zľava: strieborný Igor Hauser a víťaz Tomáš Gajan. (Autor: jgz)
Sportnet|Publikované 2. nov 2016 o 23:00

Bojovali pod Ľubovnianskym hradom, na strednom Slovensku aj v Maďarsku.

POPRAD. Karate klub Shihan Poprad vycestoval počas tretieho októbrového víkendu na tri súťaže a všade úspešne zbieral medaily.

V sobotu bojovali Shihanisti pod Ľubovnianskym hradom na Ľubovňa Open cup 2016.

Medailové ťaženie začali staršie žiačky v súbornom cvičení kata, keď Barbora Glatzová skončila strieborná a Simona Bednarčíková bronzová.

Rovnako bronzová skončila aj Vanesa Jankurová medzi mladšími dorastenkami.

Najlepšie v kata skončil Samuel Bednarčík, ktorý medzi kadetmi nenašiel premožiteľa a odniesol si domov Ľubovniansky pohár.

Ďalší pohár a víťazstvo pre popradské farby vybojovala v športovom zápase kumite mladších žiačok do 32 kg Veronika Jalowiczorová. Barbora Glatzová medzi staršími žiačkami do 40 kg skončila strieborná.

Striebro vybojoval aj Adam Chudík medzi mladšími dorastencami do 45 kg.

Lepšie sa darilo Markovi Jalowiczorovi medzi mladšími dorastencami do 50 kg, ktorý vybojoval pre Popradčanov tretie zlato.

Kristína Tapferová medzi mladšími dorastenkami do 50 kg skončila bronzová.

Finále v kategórii kadetov do 55 kg patrilo Shihanistom. Štvrtý pohár a zlato vybojoval Tomáš Gajan a strieborný v tejto kategórii skončil Igor Hauser.

V nedeľu zamierili Shihanisti na stredné Slovensko. V športovej hale UMB v Banskej Bystrici sa konal už 31. ročník medzinárodného turnaja o Pohár SNP v karate.

V súbornom cvičení kata mladších dorasteniek vybojovala Vanesa Jankurová striebro.

Medzi kadetmi skončil Samuel Bednarčík bronzový. Bronzový skončil aj Filip Chudík v kategórii športového zápasu kumite starších žiakov nad 35 kg.

Bystrické zlato si vybojovala Veronika Jalowiczorová v kategórii kumite mladších žiačok do 32 kg.

V nedeľu sa u našich južných susedov v Budapešti uskutočnil Hungarian Open Karate Cup 2016, ktorý bol ďalším nominačným turnajom pre širšiu reprezentáciu v kategóriách kadetov a juniorov na februárové majstrovstvá Európy 2017 v Sofii.

Za slovenský národný tím do Maďarska vycestovali Igor Hauser, ktorý v kategórii kumite kadetov do 52 kg skončil v eliminácii a Monika Pekarčíková, ktorá medzi kadetkami nad 54 kg vybojovala striebro a body pre postup na európsky šampionát.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.