Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Shihan boli na Polish Open trikrát vo finále

Úspešné Shihanistky. Zľava: Veronika Jalowiczorová, Ema Zacharová a Barbora Glatzová. (Autor: jgz)
Sportnet|Publikované 22. okt 2016 o 22:00

Jedenástka pretekárov Karate klubu Shihan Poprad vybojovala v Poľsku sedem medailí.

POPRAD. Moderná športová hala v metropole poľských Beskýd privítala druhý októbrový víkend vyše tisícšesťsto štartujúcich z 31 štátov na 10. ročníku Polish Open Karate Grand Prix Bielsko-Biała.

Jedenástka pretekárov Karate klubu Shihan Poprad vybojovala v Poľsku sedem medailí.

V sobotu sa na tatami postavili kadeti, juniori a seniori v športovom zápase kumite. Igor Hauser v kategórii kumite kadetov do 52 kg skončil v eliminačných bojoch.

V eliminácii skončila aj Monika Pekarčíková v kategórii kadetiek nad 54 kg. Monika to skúšala aj o kategóriu vyššie, medzi juniorkami nad 59 kg, kde sa jej darilo lepšie a vybojovala bronzovú medailu.

Nedeľňajší program odštartovali žiacke kategórie v súbornom cvičení kata. Benjamín Hyben medzi chlapcami do 8 rokov skončil bronzový a vybojoval tak pre popradské farby druhý cenný kov.

Rovnako bronzová skončila aj Simona Bednarčíková v kategórii 11-ročných dievčat. Hugovi Hybenovi sa medzi 11-ročnými chlapcami nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov. Prehraté semifinále odsunulo Vanesu Jankurovú medzi mladšími kadetkami do zápasu o bronz, kde sa jej ale nedarilo a skončila hneď za medailovými priečkami.

V kategórii športového zápasu kumite mladších žiačok do 30 kg si suverénne razili cestu do finále Ema Zacharová a Veronika Jalowiczorová. Nerozhodné finále 0:0 v riadnom čase musel rozhodnúť na zástavkový verdikt až panel rozhodcov. Ten naklonil zlatú misku váh na stranu Veroniky a Ema sa musela uspokojiť so striebornou medailou.

Rovnako vo finále skončila aj Barbora Glatzová medzi mladšími žiačkami nad 30 kg. Ani tu Barbora nenašla premožiteľku a vybojovala pre popradské farby ďalšie zlato.

Všetky tri to skúsili aj medzi staršími žiačkami do 34 kg, avšak tentoraz bez medailového zápisu. Prehraté semifinále odsunulo Marka Jalowiczora medzi mladšími kadetmi do 50 kg do zápasu o bronz, kde sa mu ale nepodarilo zvíťaziť a skončil za medailovými priečkami.

Posledný cenný kov pre Popradčanov vybojovala Kristína Tapferová, keď medzi mladšími kadetkami do 50 kg skončila bronzová.

Shihanisti tak s dvoma zlatými, jednou striebornou a štyrmi bronzovými medailami skončili v celkovom hodnotení spomedzi 146 zúčastnených klubov na šestnástom mieste.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.