Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Shanahana rozhorčilo Petrovického filmovanie, Slovák je podľa médií šibal

TASR|11. okt 2001 o 13:35

Detroit 11. októbra (TASR) - Hviezdneho hokejového útočníka Detroitu Red Wings Brendana Shanahana v stretnutí s Calgary pobúrili údajné "filmárske kúsky" slovenského krídelníka hostí Ronalda Petrovického

. Kanaďan sa navyše sťažoval, že sa mu Slovák vysmieval a zámorské médiá označili Petrovického za šibala.

V záverečnej tretine zápasu, v ktorom hosťujúce plamene "spálili domáce červené krídla" (4:2), kanadského reprezentanta rozhodcovia vylúčili za narazenie, ktorého sa mal Shanahan dopustiť práve na slovenskom útočníkovi Flames. "Bolo to ako zlý vtip. Podvádzanie a filmovanie v súťaži neprestáva a snažia sa oň stále tí istí hráči," pohoršoval sa po zápase Shanahan a pokračoval: "Horšie je, že sa stretajú s úspechom u rozhodcov."

Po odpískaní faulu voči Kanaďanovi sa zavalitý krídelník a momentálne najlepší strelec súťaže rozšprintoval smerom k rozhodcom. "Petrovický cítil, že sa blížim, a keď som ho obchádzal, vrhol sa hlavou na ľad. Rozhodca, ktorý stál len dva metre od nás, na to nereagoval, no vzdialenejší odpískal faul. Petrovický vtedy vyskočil a začal sa mi smiať. Niečo také som ešte nikdy nevidel," sťažoval sa strelec jedného z dvoch gólov domácich.

Šibalský Petrovický sa podľa zámorských reportérov o podobný kúsok vraj pokúsil v každej tretine minimálne raz.

br sr jch

Súvisiace články