Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Sezónu bardejovských futbalistiek ozdobil historický zápis

Sportnet|Publikované 22. jún 2016 o 22:00

Bardejovské futbalistky bilancujú skončený súťažný ročník.

BARDEJOV. V prvej lige patrili futbalistky Partizána Bardejov medzi najlepšie družstvá, čo potvrdili aj ich umiestnenia v tabuľke.

Ženy skončili na druhom mieste, juniorky získali bronz. Prvýkrát v histórii putovala na Horný Šariš trofej pre víťaza Slovenského pohára.

„Pred sezónou sme si stanovili opäť vysoké ciele, a to bola obhajoba druhých miest a postup do finále Slovenského pohára. Pri ženách sa nám to podarilo splniť až nad rámec očakávaní, pri juniorkách o niečo menej. Celkovo to ale bola veľmi úspešná sezóna,“ uviedol Jozef Matej ml., tréner družstva žien i junioriek.

Rozhodlo pár zaváhaní

Prvá časť dlhodobej súťaže Bardejovu vyšla. Ženy prehrali iba raz (v Nových Zámkoch 0:3) a až v poslednom domácom zápase stratili dva body po remíze 1:1 s Nitrou.

„Jesenná časť bola z našej strany veľmi dobrá. Letná príprava prebehla podľa predstáv, trénovali sme dvojfázovo a dievčatá naberali nielen herné zručnosti, ale aj kondíciu. Vedeli sme, že práve to bude jeden z kľúčových faktorov. Po hrubých chybách sme prehrali v Nových Zámkoch a potom sme nevyhrali doma s Nitrou. Tieto body nám veľmi chýbali v boji o titul,“ pokračoval Matej.

Bardejovské futbalistky dokázali zvíťaziť aj so Slovanom, ktorý sa napokon radoval z prvenstva, čím dokázali, že na tohto súpera vedia zahrať. Vydaril sa im aj prvý jarný zápas v Myjave, ktorý partizánky vyhrali 5:2.

„Tento zápas považujem za asi najlepší v celej lige. Nielen po hernej stránke, ale aj disciplína v ňom bola na vysokej úrovni.“

V odvete s Novými Zámkami uhral Bardejov remízu. „Nechceli sme v prvom rade prehrať. Tri body by boli ideálne k tomu, aby sme sa udržali v hre o majstrovský titul. Nezvládli sme to najmä v hlavách.“

Štyri kolá pred záverom bola tabuľka vyrovnaná. O titul bojovali Slovan, Bardejov a Nové Zámky. V 15. kole Nové Zámky prehrali so Slovanom a v ďalšom kole nenastúpili na zápas.

Ak by nenastúpili ani na ďalšie dva duely, ich dovtedajšie výsledky by boli anulované a o majstrovi by sa rozhodovalo v poslednom zápase medzi Slovanom a Bardejovom.

„Dostali by ďalšie tresty a asi si uvedomili, že potrebujú nastúpiť aspoň na jeden zápas. Nastúpili proti Myjave,“ pokračoval J. Matej, ktorého zverenkyne už s definitívou druhého miesta sklamali v predposlednom kole proti Žiline.

„V tom stretnutí už o nič nešlo. Napriek tomu to bolo pre nás sklamanie, s vlastnými divákmi sme sa rozlúčili prehrou."

Sezónu ukončili východniarky na Slovane v oklieštenej zostave i so zraneniami, napriek tomu dosiahli remízu 0:0.

„Bol to veľmi dobrý duel, v ktorom sa stretol majster Slovenska s víťazom Slovenského pohára. Podali sme kvalitný výkon, hlavne Polláková a brankárka Chládeková.“

O jednu priečku nižšie, na treťom mieste, skončili juniorky Partizána.

„V jesennej časti hrali veľmi dobre, skončili v nej druhé. V jari sme sa snažili zapracovať do tímu dievčatá, ktoré hrali predtým minimum času. S kádrom, aký sme mali k dispozícii, môžeme byť s dosiahnutým umiestnením spokojní,“ vyjadril sa tréner.

Triumf po ťažkom rozbehu

V Slovenskom pohári mal podľa Mateja mal Bardejov aj kus šťastia.

„Prvý zápas sme hrali v Šali. Mysleli sme si, že to bude prechádzka ružovým sadom. Opak bol pravdou. Vyhrali sme až na penalty. Potom sme zdolali NMŠK 1922 Bratislava 2:0 a na jar dvakrát Žilinu. Čerešničkou bolo finále proti Slovanu. Bol to veľmi dobrý zápas, ktorý rozhodla z penalty Mikolajová. Tento moment bol nielen vrcholom celej sezóny, ale aj doterajšieho účinkovania ženského futbalu v Bardejove.“

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 24/2016, v predaji od 21. 6. do 27. 6.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.