Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Sezóna NHL i ZOH budú bez doráňaného Forsberga, najdrahšej hviezdy

TASR|17. sep 2001 o 13:30

Štokholm 17. septembra (TASR) - Šesťnásobný účastník All-star exhibície NHL a najdrahší hráč svetového hokeja Švéd Peter Forsberg oznámil, že si chce v najbližšej sezóne...

Štokholm 17. septembra (TASR) - Šesťnásobný účastník All-star exhibície NHL a najdrahší hráč svetového hokeja Švéd Peter Forsberg oznámil, že si chce v najbližšej sezóne oddýchnuť a vynechať neplánuje len ročník v NHL, ale aj zimnú olympiádu v Salt Lake City.

"Bolo to pre mňa ťažké rozhodnutie. Ak sa však nič nezmení a nenastúpim v priebehu sezóny v drese Avalanche, neobjavím sa ani na olympiáde," povedal na tlačovej besede v štokholmskej Globe Arena Forsberg, odborníkmi označovaný za najkomplexnejšieho útočníka sveta posledných rokov. "S kariérou však ešte nekončím. Milujem hokej a chcem sa vrátiť. Práve teraz však cítim, že nemôžem hrať ďalej. Moje telo dostalo v uplynulých rokoch veľa úderov a potrebuje liečbu," vyhlásil Forsberg, ktorý mal byť v novej sezóne najlepšie plateným hráčom ligy, no počas absencie mzdu nebude dostávať.

Dvadsaťosemročnému Forsbergovi 10. mája po semifinálovom zápase Colorada Avalanche proti Los Angeles Kings v nemocnici vybrali roztrhnutú slezinu a zastavili vnútorné krvácanie. A hoci po niekoľkých dňoch ho z nemocnice prepustili, do konca play off sa už do hry nezapojil. V lete si zasa zranil členok. Na ľad sa vrátil až tri týždne pred štartom kempu. Podľa vlastných slov svoje rozhodnutie urobil v piatok, pred stretnutím s generálnym manažérom Pierrom Lacroixom a vlastníkom Colorada Stanleym Kroenkem.

"Rozhodnutím sme šokovaní, ale rešpektujeme ho," povedal Lacroix. "Peter povedal, že v súčasnosti mu chýba túžba, koncentrácia a psychická odolnosť hrať."

ph br pš

Súvisiace články