Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Sexuálny útok v Melbourne

Dominik Hrbatý prehral v 3. kole Australian Open s Chorvátom Ančičom 3:6, 2:6 a 1:6. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 19. jan 2007 o 23:00

Témou včerajšieho upršaného dňa na 95. majstrovstvách Austrálie nebol tenis, ale ďalší nepríjemný incident. Neznámy muž pohlavne zneužil 5-ročného chlapca na toalete v Melbourne Parku, čo tajili štyri dni.

V pondelok popoludní o piatej miestneho času čakala matka na svojho päťročného syna pred provizórnou toaletnou búdkou neďaleko dvorcov, ale chlapec vyše 5 minút nevychádzal.

Žena zalarmovala ochranku, a keď jej syn vybehol von, vystrašený vyrozprával, že ho vnútri sexuálne obťažoval neznámy muž. Dodnes ho nechytili a až do včerajška polícia i organizátori Australian Open držali tento prípad v tichosti. Stalo sa to v pondelok, keď došlo k bitkám medzi srbskými a chorvátskymi fanúšikmi, čo sa dostalo na titulné strany médií.

Natíska sa otázka, či domáci úmyselne neskrývali správu o pohlavnom útoku, aby sa na verejnosť nedostali hneď dve nepríjemné veci v prvý deň turnaja. Protichodné sú totiž odpovede oficiálnych predstaviteľov. Výkonný šéf federácie Tennis Australia Steve Wood povedal: ,,Sme šokovaní udalosťami, ale spolupracujeme s políciou, ktorá nás upozornila, aby sme podrobnosti prípadu nezverejňovali a nemarili vyšetrovanie.“

Naproti tomu polícia štátu Victoria ústami hovorcu Leigha Wadesona hlásila niečo iné: ,,Nemysleli sme si, že bude o túto udalosť taký záujem novinárov.“ Vzhľadom na nízky vek dieťaťa vyšetrovatelia nedostali presný opis páchateľovej tváre a zaskočený chlapec ani nemohol pochopiť podstatu a dôsledky činu. Mnohí rozhorčení rodičia sa však hnevajú na Tennis Australia i políciu, že v rámci prevencie a boja proti pedofílii nevarovali verejnosť a neinformovali ľudí.

,,Mala som na tenise v stredu troch maloletých synov, a keď som sa vo štvrtok z rádia dozvedela o tom, čo sa stalo, naskočila mi husia koža a veľmi som sa hnevala na zodpovedných ľudí, ktorí nás nevarovali,“ povedala Theresa Corriganová.

Turnaj opäť narušil dážď

Turnaj včera narušil dážď, hralo sa prevažne v krytých arénach a pár hodín aj na vonkajších dvorcoch. Náš Dominik Hrbatý nastúpil v aréne Margaret Courtovej a rozlúčil sa už po 103 minútach v troch setoch s Ančičom. Zväčša víťazili favoriti a v ťaháku dňa Roddick vyradil Safina, víťaza roku 2005, ktorý 9 zápasov neprehral. Zo žien spoľahlivo postúpila obhajkyňa Mauresmová, Jankovičová, Vaidišová, Dementievová i Kuznecovová, ale nie Petrovová, ktorá prehajdákala vedenie 6:1 a 5:3 proti S. Williamsovej.

Životný úspech dosiahli dve 19-ročné tínedžerky, Češka Šafářová a Izraelčanka Peerová, juniorská víťazka 2004. Naša Hantuchová vedno so Sugijamovou opäť s prehľadom zvládli štvorhru a sú v osemfinále. Daniela dnes nastúpila asi o tretej nadránom v 3. kole proti Harkleroadovej.


Osemfinálové dvojice: Šafářová - Mauresmová, Vaidišová - Dementievová, Kuznecovová - Peerová, Jankovičová - S. Williamsová, Federer - Djokovič, Ferrer - Fish, Ančič - Roddick, Gasquet - Robredo.

Dominik Hrbatý prehral v 3. kole Australian Open s Chorvátom Ančičom 3:6, 2:6 a 1:6.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.