Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Severská kombinácia-SP: V Schonachu piaty triumf Fína Manninena

TASR|6. jan 2006 o 15:26

Schonach 6. januára (TASR) - Fín Hannu Manninen sa stal víťazom piatkových individuálnych pretekov Svetového pohára v severskej kombinácii v nemeckom ...

Schonach 6. januára (TASR) - Fín Hannu Manninen sa stal víťazom piatkových individuálnych pretekov Svetového pohára v severskej kombinácii v nemeckom Schonachu a prípísal si na svoje konto už piaty triumf v aktuálnej sezóne, pričom si upevnil vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu. Dvadsaťsedemročný rodák z Rovaniemi opäť profitoval z vynikajúceho bežeckého výkonu.

Po skokanskej časti bol dvojnásobný obhajca veľkého glóbusu na deviatom mieste a na 15 km trať sa vydal so stratou 1:44 min na vedúceho Rakúšana Christopha Bielera. V bielej stope sa však Manninen vďaka skvelej stíhacej jazde na méte 10 km už prepracoval na čelo, postupne neustále zvyšoval svoje vedenie a napokon triumfoval s výrazným náskokom 21,5 s pred Bielerom.

Tretí skončil so stratou 23,7 s Nór Magnus Moan. Severan sa na bronzový stupienok prepracoval z 24. pozície po skokoch, v záverečnom finiši odrazil nápor víťaza šprintu v Ruhpoldingu Rakúšana Felixa Gottwalda. Dvojnásobný majster sveta z Oberstdorfu 2005 a miláčik nemeckých divákov Ronny Ackermann skončil piaty. Manninen sa stal zároveň víťazom trojdielného seriálu Nemeckej Grand Prix. V individuálnych pretekcoh v Oberhofe rovnako ako v Schonachu nenašiel premožiteľa a v šprinte v Ruhpoldingu skončil piaty, keď v poslednom kole prepálil tempo a neudržal vedúcu pozíciu.

la

Súvisiace články