Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Severská kombinácia: Pšenko medzi elitou nesklamal, najbližšie opäť v "béčku"

TASR|8. jan 2001 o 14:33

Bratislava 8. januára (TASR) - Vydareným spôsobom odštartoval Nový rok pre momentálne najlepšieho slovenského kombinátora Michala Pšenka, ktorý počas uplynulého týždňa bodoval vo všetkých troch pretekoch A-kategórie Svetového pohára v nemeckom Reit im Win

kli. Šiesty kombinátor z juniorských MS na Štrbskom Plese si pripísal v nemeckom stredisku celkovo 48 bodov do SP a v celkovom hodnotení po siedmich pretekoch mu patrí 37. miesto so ziskom 112 bodov.

"Do nemeckého strediska Reit im Winkel sme išli s jasným cieľom získať nejaké body do Svetového pohára. Už v prvých pretekoch, ktoré sa začínali 10 km behom s hromadným štartom, sa Michal nestratil a pri skoku mu chýbali iba dva metre na to, aby mohol absolvovať aj druhý pokus a tým sa prebojoval do najlepšej tridsiatky. V šprinte sme vzhľadom na náročnosť prvých pretekov, ktoré boli doslova šité pre dobrých bežcov, príliš nepočítali s kvalitným umiestnením, no Michal sa dokázal zlepšiť a napokon z toho bolo 29. miesto. V záverečných pretekoch potvrdil vzostupný trend, hoci mu celkom nevyšiel hlavne druhý súťažný skok. Tesne pred jeho absolvovaním totiž nastala menšia prestávka, stopa zvlhla, čo sa následne prejavilo aj na zníženej nájazdovej rýchlosti. V behu sa dlho držal medzi 15-20. priečkou, v závere však začal strácať v dôsledku únavy a nie príliš ideálneho voskovania," povedal tréner slovenských kombinátorov Vladimír Frák na adresu svojho "združenárskeho" talentu, ktorý bude najbližšie štartovať na pretekoch B-kategórie v talianskom Val di Fiemme 14. januára.

"S mojím účinkovaním v Reit im Winkli som veľmi spokojný. V každých pretekoch som dokázal bodovať a zlepšovať sa v konečnom umiestnení, čo mi psychicky veľmi pomohlo. V ďalších pretekoch má však čaká neľahká úloha, potvrdiť, že tie výkony v Nemecku neboli náhodné," uzavrel 18-ročný člen ŠKP Štrbské Pleso.

Výsledky v troch pretekoch SP v Reit im Winkli: 5. preteky SP - (10 km beh s hromadným štartom + K 90): 35. MICHAL PŠENKO (SR) 134,2 (83,2 + 51), 6. preteky SP - (šprint - K-90): 29. PŠENKO (SR) + 1:27, 7. preteky SP - (K-90, 15 km), 26. PŠENKO (SR) + 5:48,7.