Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Severoameričania porušia zákaz NHLPA, SZĽH posiela list za more

TASR|7. aug 2001 o 17:45

Toronto 7. augusta (TASR) - Hokejoví reprezentanti USA a Kanady porušia počas letného prípravného kempu pred zimnou olympiádou v Salt Lake City zákaz hráčskej asociácie NHLPA a počas sústredenia budú každý deň trénovať na ľade spoločne s trénermi

. S rovnakými problémami sa momentálne počas Slovenského hokejového leta v Piešťanoch zaoberá aj SZĽH, ktorý listom za oceán reaguje na prísne regule, verejnosť však ubezpečuje, že očakávaná atraktívna exhibícia bude.

NHLPA odsúhlasila národným výberom disponovať hráčmi NHL len štyri dni, z ktorých iba 48 hodín smú hokejisti trénovať na ľade, nie však pod vedením a za prítomnosti trénerov. Manažér slovenského olympijského tímu Peter Šťastný naznačil, že ani akcia Slovenského hokejového leta s exhibičným vyvrcholením v Piešťanoch nie je v súlade s vôľou NHL, NHLPA a IIHF: "Podľa medzinárodných dohôd majú hráči povolenie hrať letné exhibície pred divákmi iba v prípade poistenia, čo predstavuje obrovské sumy. V opačnom prípade hrozí zväzu vysoká pokuta."

Vedenie SZĽH bude o tomto probléme verejnosť informovať v stredu prostredníctvom tlačovej konferencie. "Ubezpečujeme však, že plánovaná exhibícia bude a zajtrajšie informácie vyvrátia všetky pochybnosti. My musínme reagovať na prísne regule, ale zvažujeme optimálne riešenie, aby sme nevyvovali zbytočné nedorozumenie," informoval marketingový manažér SZĽH Štefan Nižňanský.

br ph ki

Súvisiace články