Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ševčenko sa na odchod nechystá

Sportnet|Publikované 30. nov 2006 o 23:00

Ukrajinský útočník Andrij Ševčenko je podľa vlastných slov v Chelsea Londýn spokojný a na návrat do AC Miláno, o ktorom hovoria britské aj talianske

médiá, sa nechystá. Podporu mu vyslovil aj tréner José Mourinho, ktorý jeho súčasný pokles streleckej produktivity zdôvodnil adaptáciou na ostrovný štýl futbalu.

Ševčenko sám priznal slabšiu formu od svojho príchodu na Stamford Bridge. Vychýrený kanonier sa zatiaľ v drese Chelsea gólovo presadil len trikrát. Napriek tomu sa však na odchod nechystá a o svojich kvalitách chce presvedčiť aj anglických fanúšikov. "Sto percent svojho času venujem tréningu a som hladný po úspechu s Chelsea," odkázal im ukrajinský reprezentant prostredníctvom klubovej webstránky. Mourinho sa na Ševčenkovove výkony nepozerá len z negatívneho pohľadu. "Ak mám byť úprimný, nezáleží mi až tak veľmi na počte gólov, hráčov hodnotím z iného hľadiska," cituje portugalského trénera internetová stránka BBC. Pripomenul, že aj Thierry Henry po svojom príchode do Arsenalu Londýn strelil v úvodných dvanástich zápasoch len jediný gól. "Nie je jednoduché prispôsobiť sa na tunajší spôsob hry. Ševčenko sa však výrazne zlepšuje a už sa neviem dočkať toho, keď sa dostane do svojej najlepšej formy," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.