Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ševčenko bol odsúdený na neúspech

Sportnet|Publikované 27. aug 2008 o 22:00

Jose Mourinho priznal, že angažovanie Andrija Ševčenka nebol jeho nápadLONDÝN. - Bývalý kouč FC Chelsea Jose Mourinho je presvedčený, že

Jose Mourinho priznal, že angažovanie Andrija Ševčenka nebol jeho nápad

LONDÝN. - Bývalý kouč FC Chelsea Jose Mourinho je presvedčený, že účinkovanie ukrajinského futbalistu Andrija Ševčenka na Stamford Bridge bolo od samého začiatku odsúdené na neúspech. Portugalský tréner v čase svojho londýnskeho pôsobenia nejasal nad kúpou útočníka z AC Miláno za rekordných 30 miliónov libier a nedokázal pre neho nájsť miesto v základnej zostave.

V Chelsea niet miesto pre šľachtu

Dnes už ani jeden z nich v Chelsea nie je, Ševčenko sa po dvoch rokoch trápenia vrátil na San Siro a Mourinho si po krátkom oddychu od trénerskej práce našiel angažmán v Interi Miláno. Návrat Ševčenka do červeno-čierneho dresu konkurenčného tímu Portugalčan privítal, ale zaželal mu úspech iba v Pohári UEFA. S odstupom času Mourinho analyzuje príčiny Ukrajincovej "tragickej" anglickej kapitoly. "V Miláne sa o neho starali ako o princa, v Chelsea vládne iná filozofia, niet tam miesta pre futbalovú šľachtu. V Chelsea musia všetci pracovať ako jeden muž, aby si zaslúžili hrať. Asi mu to ubralo zo sebavedomia. Krok za krokom sa dostával na zlú cestu," povedal Mourinho a prezradil, čo každý tušil - že príchod Ševčenka nebol jeho nápad. "Nebol mojou prvou voľbou, klub mi ho ponúkol ako alternatívu. Verím, že v budúcnosti sa zase dostane na svoju pôvodnú kvalitatívnu úroveň."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.