Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Sev.kombinácia: Po skokoch vedúci Pšenko napokon trinásty

TASR|17. jan 2001 o 17:26

Val di Fiemme 17. januára (TASR) - Slovenskému reprezentantovi v severskej kombinácii Michalovi Pšenkovi sa v bežeckej časti (15-km) 7. pretekov B-kategórie Svetového pohára v talianskom Val di Fiemme nepodarilo zopakovať vynikajúci výkon zo skokov (K-90)

a za konečné 13. miesto si pripísal do hodnotenia SP rovnaký počet bodov. Víťazstvo si na 3,75 km dlhom okruhu vybojoval Fín Jari Kuisma, pred Japoncom Genom Tommim a svojim krajanom Mikom Keskim Narkusom.

"Po skokoch síce Michal viedol, no v bežeckej časti si zle rozložil sily. Chlapci bežali štyri okruhy, v druhom ešte Michal viedol, do tretieho vbehol spoločne s Fínom Narkusom, no v záverečnom fyzicky odišiel a skončil trinásty. Trochu bol z toho sklamaný, pretože veril, že skončí v prvej päťke," zhodnotil druhé preteky B-kategórie v talianskom stredisku i na európskom kontinente tréner Vladimír Frák. "Dohodli sme sa, že teraz sa bude sústrediť na juniorský šampionát a seniorské MS v Lahti. Na udržanie sa v kombinátorskej elite potrebuje ešte dve umiestnenia do 6. miesta v troch pretekoch B-kategórie v Karpači (24.1.) a Liberci (26.a 28.1.). Možno pri súčasnom bodovacom systéme mu budú stačiť aj horšie umiestnenia, v každom prípade však urobíme všetko preto, aby štartoval v pretekoch A-kategórie SP v Japonsku. Na väčších mostíkoch môže získať Michal ešte väčší náskok a dosiahnuť tak výraznejší úspech."

V stredajších pretekoch sa darilo aj Slovákovi Petrovi Dičovi, ktorý skončil na bodovanom 21. mieste, Martin Novoroľník obsadil 33. priečku a po skokoch 28. Róbert Minář v bežeckej časti pre teplotu nenastúpil.


Konečné poradie 7. pretekov B-kategórie SP: 1. Jari Kuisma (Fín.), 2. Gen Tommi (Jap.), 3. Mika Keski Narkus (Fín.),......13. MICHAL PŠENKO, 21. PETER DIČA, 33. MARTIN NOVOROĽNíK.