Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Sev. komb.:Titul pre Kobajašiho, Pšenko v behu neštartoval

TASR|2. feb 2001 o 03:21

Karpacz (TASR) - Juniorským majstrom sveta v severskej kombinácii sa stal Japonec Norihito Kobajaši, ktorý zvíťazil v úvodných pretekoch MSJ v poľskom Karpaczi zásluhou vynikajúceho výkonu v bežeckej časti. Japonský reprezentant bol po skokoch na 5. mieste a v cieli 10 km dlhej bežeckej časti sa ocitol s 8-sekundovým náskokom pred Fínom Jaakkom Tallusom. Bronzovú medailu si vybojoval ďalší pravidelný účasťník A-kategórie Svetového pohára Rakúšan David Kreiner, ktorý na víťaza strácal v cieli 14 sekúnd.

Zo slovenských reprezentantov sa najviac darilo Filipovi Kafkovi, ktorý však neudržal 11. pozíciu po skokoch a skončil v celkovom hodnotení na 27. mieste so stratou necelých piatich minút na víťaza Kobajašiho. Jediný slovenský reprezentant so skúsenosťami z elitnej skupiny kombinátorov Michal Pšenko, ktorý bol po skokoch na 17. mieste, do bežeckej časti nenastúpil. Ďalší Slovák Gustáv Pallider obsadil 51. miesto, Mário Matula zatiaľ na svoj štart na šampionáte len čaká.

V piatok sú v dejisku šampionátu na programe druhé kompletné preteky kombinátorov, ktoré pozostávajú z doobedňajšieho behu na 20 km a skokanaskej časti (K-85).

Výsledky prvých pretekov na MSJ (K-85, 10 km):

1. Norihito Kobajaši (Jap.), 2. Jaako Tallus (Fín.) +8 s, 3. David Kreiner (Rak.) +14, 4. Andrej Jezersek (Slovin.) +20, 5. Bjorn Kircheisen (Nem.) +1:13, ...27. FILIP KAFKA +4:56, 51. GUSTÁV PALLIDER +7:52, Michal Pšenko nedokončil, Mário Matula neštartoval.

Vladimír Frák, tréner slovenských kombinátorov: "Ťažko možno byť s výsledkami spokojný. Kafka však predviedol svoje maximum a oproti šampionátu na Štrbskom Plese si polepšil o desať miest. Pšenko sa pred bežeckou časťou necítil dobre a vzhľadom na to, že skokanská časť mu príliš nevyšla, na preteky som ho nepostavil. Verím, že si všetko vynahradí v šprinte a minimálne zopakuje šieste miesto z minuloročných MSJ."