Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Šesťsto divákov sa prišlo rozlúčiť s bronzovými basketbalistami

Dlhá ďakovačka. Šesť stovák sa dlho lúčilo z výborným bronzovým tímom. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 16. máj 2013 o 22:00

Zápas o tretie miesto s Nitrou sa na Spiši nehral. Pre verných fanúšikov pripravili veľkú basketbalovú exhibíciu.

Zápas o tretie miesto s Nitrou sa na Spiši nehral. Na rozlúčku tak pripravili pre verných fanúšikov veľkú basketbalovú exhibíciu.

SP. NOVÁ VES. Po sobote bolo známe, že v sezóne 2012/2013 získajú basketbalistky BK 04 AC LB Spišská Nová Ves bronzové medaile. Bez boja, lebo Nitra bojkotovala po známej kauze Rančík súboj o konečné tretie miesto.

V stredu 15. mája bol tak na programe posledný zápas sezóny. Náhradou pre fanúšikov bolo exhibičné vystúpenie v podaní spišskonovoveských basketbalistov.

S malou dušičkou zorganizovali funkcionári BK 04 AC LB rozlúčku so sezónou. Stalo sa niečo neuveriteľné a na slovenské pomery neskutočné – prišlo 600 divákov!

Proti sebe nastúpili dva tímy extraligové a prvoligové „béčko“. Už sme na basketbalovom Spiši zažili všeličo, ale o skvelej exhibícii sa bude ešte dlho rozprávať.

Výborným programom, parádnymi basketbalovými kúskami a hlavne dobrou zábavou sa prezentovali všetci aktéri na palubovke. Na konci zožali obrovský potlesk.

„Som milo prekvapený, koľko ľudí si našlo cestu do športovej haly na tento zápas. Sme radi, že sa takto prišli rozlúčiť so sezónou. Rovnako poďakovanie patrí hráčom. Posledným extraligovým zápasom im skončila zmluva a všetci ostali, aby odohrali a zabávali verných fanúšikov tak, ako počas celej sezóny,“ netajil veľké dojatie predseda výkonného výboru BK 04 AC LB Spišská Nová Rastislav Javorský.

Stručne zhrnul bronzovú súťažnú sezónu: „Považujeme ju za veľmi dobrú. Na začiatku sme hovorili, že úspechom bude, ak skončíme lepšie ako v predošlej sezóne. To sa podarilo. Druhým cieľom bolo, aby sme zvýšili návštevnosť. Aj to sa podarilo. Neostáva mi nič iné len všetkým poďakovať.“

Bez medailí na krku

Vedenie klubu už vopred avizovalo, že to nebudú oslavy zisku bronzových medailí. Spišiaci plne podporovali a chápali kroky Nitry, ktoré ju viedli k tomu, že na zápasy o tretie miesto nenastúpila.

Aj preto v stredu nikto z hráčov nemal bronzovú medailu, len na stolíku časomeračov stál osamotený pohár za tretie miesto.

„Odohrali sme doteraz v extralige deväť sezón. Prvá bronzová medaila bola v tretej sezóne, čiže pred šiestimi rokmi sme boli tretí. Je rozdiel v medailovom umiestnení teraz a vtedy. V obidvoch prípadoch sme si to museli tvrdo odpracovať. V tejto sezóne sme nemali šťastie na zahraničných hráčov. Burke odišiel pre problémy s dokladmi pred play–off. Američan Frost sa hneď po príchode zranil. Evans na pár mesiacov odišiel pre zranenie a na záver sa vrátil. Aj tak hodnotím túto sezónu veľmi dobre. Splnili sme cieľ, prešli sme cez prvé kolo play–off,“ uviedol dvojnásobný držiteľ bronzových medailí, dnes už aj asistent trénera, Štefan Bečarik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.