Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Sestry Williamsové sužujú zdravotné problémy

TASR|Publikované 6. jan 2006 o 15:23

Londýn 6. januára (TASR) - Americká tenistka Serena Williamsová pre zranenie kolena odstúpila z exhibičného turnaja v čínskom Hongkongu. Mladšia zo sestier ...

Londýn 6. januára (TASR) - Americká tenistka Serena Williamsová pre zranenie kolena odstúpila z exhibičného turnaja v čínskom Hongkongu. Mladšia zo sestier Williamsových vyhlásila, že zranenie neovplyvní jej účasť na úvodnom grandslamovom podujatí roka Australian Open v Melbourne.

"Poradili mi, aby som zbytočne neriskovala, pretože by som si mohla ešte viac poškodiť koleno," povedala Serena Williamsová, ktorá mala nastúpiť proti Číňanke Zheng Jie. Zranenia prenasledujú Serenu prakticky od vlaňajšieho grandslamového turnaja Australian Open.

Zranená je momentálne aj jej sestra Venus, ktorá sa sťažovala na bolesti v chrbte po jasnom víťazstve nad Indkou Sanjou Mirzovou 6:3, 6:3 na rovnomennom exhibičnom turnaji. "Podľa mňa je to v poriadku. Snáď sa to bude dať rýchlo napraviť." Nepoprela však, že zranenie ju obmedzovalo v pohybe. "Bolelo ma to. Bolo pre mňa naozaj ťažké hýbať sa a už vôbec som nemohla robiť rýchle pohyby," dodala Venus Williamsová.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.