Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Sestry Williamsové so spoločným titulom na US Open po 10 rokoch

Serena (vľavo) a Venus Williamsové s víťaznou trofejou. (Autor: tasr/ap)
SITA|Publikované 14. sep 2009 o 19:02

Americké tenisové sestry Serena a Venus Williamsové po druhý raz v kariére a zároveň presne po 10 rokoch získali spoločný deblový titul na US Open v New Yorku.

NEW YORK.

V pondelkovom finále si turnajové štvorky poradili s najvyššie nasadeným zimbabwiansko-americkým párom Cara Blacková - Liezel Huberová hladko 6:2, 6:2. Stretnutie trvalo iba 89 minút a obhajkyne titulu Blacková s Huberovou v ňom nenašli recept na miestami až strojovo agresívnu, ale zároveň presnú hru ich súperiek.

Najmä pri podaní útlej Blackovej sa Američanky bez problémov presadzovali víťaznými returnami, resp. dôraznou hrou pri sieti. Víťazky si rozdelia prémiu 420 000 USD, zdolané finalistky polovicu z tejto sumy.

Serena a Venus Williamsové získali jubilejný desiaty spoločný grandslamový titul. Najznámejšie tenisové sestry hrajú štvorhru len jako spestrenie svojich singlových vystúpení na grandslamových podujatiach, napriek tomu bývajú mimoriadne úspešné.

Z ostatných piatich superturnajov veľkej štvorky si odniesli štyri deblové tituly. Okrem aktuálneho z Flushing Meadows uspeli vlani aj tohto roku vo Wimbledone a tiež na tohtoročnom Australian Open. Tam vo finále zdolali Slovenku Danielu Hantuchovú a Japonku Ai Sugijamovú.

Štvorhra žien - finále:

Serena Williamsová, Venus Williamsová (4-USA) - Cara Blacková, Liezel Huberová (1-Zimb./USA) 6:2, 6:2 za 89 minút

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.