Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Sestry Williamsové by chceli stihnúť Roland Garros

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 29. apr 2011 o 10:59

Americké tenistky Serena a Venus Williamsové stále pauzujú pre zranenia.

WASHINGTON. Americké sestry Serena a Venus Williamsová stále nie sú pripravené tenisovému svetu oznámiť, kedy by im mohol ich zdravotný stav dovoliť návrat na scénu.

Vo štvrtok sa síce spoločne na 45 minút objavili na kurte, ale iba preto, aby rozdali cenné rady mladým adeptom tenisu vo veku od 7 do 17 rokov pri príležitosti osláv 10. výročia založenia Juhovýchodného tenisového a vzdelávacieho centra vo Washingtone.

"Už sa cítim lepšie. Začínam s tréningom. Síce trochu neskôr, ako som počítala, ale zato s nádejou," uviedla mladšia Serena, ktorá odohrala svoj posledný súťažný zápas v júli minulého roka, keď triumfovala vo finále Wimbledonu. Medzitým sa podrobila dvom operáciám pravej nohy, ktorú si údajne poranila na skle v reštaurácii, vo februári jej diagnostikovali pľúcnu embóliu a odstránili jej tiež hematóm z brucha.

Vylúčená stále nie je ani možnosť, že by sa držiteľky dovedna 20 grandslamových titulov vo dvojhre mohli predstaviť na parížskom Roland Garros, ktorý sa začne 22. mája.

"Je to skvelý turnaj, rozhodne by sme tam nechceli chýbať. Ale treba ísť týždeň za týždňom, sledovať reakciu tela. Dobrou správou je, že sa obe cítime čoraz lepšie," dodala Venus. Tá bola naposledy na dvorci súťažne v januári na melbournských grandslamových Australian Open a v 3. kole odstúpila z duelu s Nemkou Andreou Petkovicovou už po jednom geme pre zranenie v bedrovej oblasti.

Súvisiace články