Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Šesťgólový záver vo Washingtone

SITA|15. jan 2004 o 08:30

NEW YORK 15. januára (SITA) - Divoký záver malo stredajšie stretnutie kanadsko-americkej NHL vo Washingtone. V súboji s Calgary to až do 55. minúty vyzeralo na bezgólovú remízu, potom však v priebehu niečo vyše päť a pol minúty padlo až šesť gólov. Posled

ný strelil len 0,8 sekundy pred sirénou Jaromír Jágr a vybojoval ním pre domácich remízu 3:3. Zúfalá Jágrova strela sa odrazila od spodnej časti siete, trafila hosťujúceho gólmana Jamieho McLennana a od neho sa dostala do bránky. "Nemal som na výber. Vedel som, že už nemáme čas. Bola to šťastná strela," povedal Jágr. "Puk vyskočil a trafil ma do kolena. Bola to strela, ktorá sa podarí len raz z milión pokusov," vyjadril sa k tomuto momentu McLennan. Gólový účet stretnutia otvoril svojim prvým gólom v sezóne domáci Trent Whitfield. Potom Flames v priebehu 29 sekúnd vyrovnali a získali vedenie na svoju stranu. Prvý gól hostí z hokejky Matthewa Lombardiho bol prvým v sieti brankára Capitals Olafa Kölziga po 169 minútach a 20 sekundách.

Stredajšie výsledky a štatistiky:

Washington - Calgary 3:3 po predĺžení
(0:0, 0:0, 3:3 - 0:0)

Góly: 55. Whitfield (Grier, Halpern), 59. Gončar (Lang, Halpern), 60. Jágr - 56. Lombardi, 56. Saprykin (Iginla), 60. Iginla (McAmmond). Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše Whitfield - Saprykin na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:44. Brankári: Kölzig - McLennan. Diváci: 14 537.

Atlanta - Montreal 1:2
(0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 49. R. Robitaille (Exelby, Viačeslav Kozlov) - 25. Dagenais (Ribeiro, ZEDNÍK), 50. Ribeiro. Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:31. Brankári: Dafoe - Theodore. Diváci: 12 801.

Detroit - Chicago 4:2
(2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 14. Woolley (B. Hull, Zetterberg), 19. Whitney (Zetterberg, Daciuk), 35. Kronwall (Dandenault, Devereaux), 48. Lidström (Yzerman, Draper) - 20. Calder (Quint, Arnason), 51. Arnason (Koroľov, Babčuk). Vylúčení: 2:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:24. Brankári: Legace - Passmore. Diváci: 20 066.

Minnesota - Los Angeles 2:2
po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Góly: 6. Brunette (Wiemer, GÁBORÍK), 29. Schultz (Laaksonen, Žoltoks) - 23. Belanger (Laperriere, Holland), 27. Barney (Tripp, STÜMPEL). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:46. Brankári: Roloson - Čechmánek. Diváci: 18 528.