Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Šesťgóloví Olcnavčania

Štyri kolá bez bodového zisku. Po výbornom začiatku sezóny teraz Jamníčania ťahajú čiernu sériu. V Jaklovciach po výsledku 1:4 to bola štvrtá v rade. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 7. okt 2013 o 22:00

Po deviatom kole sa na čele tabuľky najvyššej oblastnej súťaže nič nezmenilo.

SPIŠ. Líder SŠM Bystrany vysoko zdolal na svojom trávniku Gelnicu a drží si bodový odstup pred najväčším prekvapením jesene z Mníška nad Hnilcom. Bohatá gólová úroda bola aj v neďalekej Olcnave. Maximálne spokojní domáci fanúšikovia videli až deväť gólov, z toho šesť do siete rezervy Sp. Novej Vsi.

Olcnava – Sp. Nová Ves B 6:3 (2:1)

Góly: 3., 29. Dolnačko, 46. Gonda, 53. P. Rusnák, 65. Geletka, 90. V. Pollák – 82. a 83. Ruman, 30. Uhrín. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 100.

V zápase výbornej úrovne domáci hráči sa proti kvalitnému súperovi, posilnenému o hráčov áčka a druholigového dorastu, konečne presadili aj strelecky. Už v 3. minúte otvoril skóre stretnutia M. Dolnačko a zápasu to iba pomohlo. Hostia hrali otvorenú hru, domáci za nimi v ničom nezaostávali a výsledkom bolo deväť gólov, ďalšie množstvo nevyužitých šancí. V 65. minúte domáci už vyhrávali 5:1, hostia v jednej minúte znížili dvoma gólmi Rumana na 5:3, no záverečné slovo v tomto zápase mal najmladší hráč na ihrisku Vladimír Pollák. Svojím premiérovým gólom za dospelých stanovil v posledných sekundách na konečných 6:3. Aj keď domáci nastúpili bez niekoľkých opôr, mladí hráči a starší „navrátilci“ ich dokonale nahradili.

Mníšek n/H – Kluknava 3:1 (2:0)

Góly: 37., 40. Matej Žiga, 79. Vartovník – 70. Harakaly. Rozhodoval: Jančár. Divákov: 100.

Po úvodnej oťukávačke prevzali iniciatívu domáci. Po polhodine hry presne namieril M. Žiga a na jeho strelu bol brankár hostí prikrátky. Podobne aj v 40. minúte brankár hostí vystihol strelu Žigu z pokutového kopu, ale lopta nakoniec skončila v sieti. Po zmene strán v 70. minúte zápas začal gradovať, Harakalyho gól hostí povzbudil, ale o deväť minút domáci Vartovník rozhodol o tom, že tri body ostanú doma. Záver stretnutia sa už dohrával v pokojnej atmosfére.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Palaščák, O. Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Moskal, Žiga, M. Štark, Kujnisch – Vartovník, L. Štark, striedali: Muller, Gollner.

KLUKNAVA: Stanislav – Sokolský, Maras, Stajsko – Baláži, Gožo, Zahuranec, Harakaly, Pribičko – Lisý, Ziolkovský, striedal: M. Lisý.

Richnava – Markušovce 3:1 (2:1)

Góly: 8., 10. Bandžuch, 84. Dzimko – 37. Hlucháň. Rozhodoval: Jasečko. Divákov: 150.

Proti sebe nastúpili dve mužstvá, ktoré mali zlý úvod sezóny, ale v ostatných zápasoch sa veľmi zlepšili. Strelecké kopačky z Jamníka si opäť obul kanonier Bandžuch a jeho zásluhou po desiatich minútach domáci viedli o dva góly. Po polhodine hry Hlucháň prebral Richnavu, ktorá sa s dvojgólovým vedením rýchlo uspokojila. Ambiciózni hostia do poslednej minúty bojovali aspoň o remízu, ale ich nádeje pochoval šesť minút pred koncom Dzimko.

RICHNAVA: Lipták – Čurilla, Hudák, Horváth – Zahuranec, Tulej, Bandžuch, Labanc, Kurila – Dolnačko, Dzimko, striedali: Garčár, Dolnačko, Kolčár.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Slovik, Sakmár, Olekšák – Šteiner, Jarab, Čuchran, Šteiner, Holub – Hlucháň ml., Kozák, striedal: Michal Kozák ml.

Jaklovce – Jamník 4:1 (1:1)

Góly: 17., 81. Daniel Humeňanský, 65. Papcun, 76. Mitrík – 12. Ľ. Farkašovský. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

Do 17. minúty videli diváci dva pokutové kopy. Najprv z bieleho bodu sa nemýlil kapitán hostí Ľ. Farkašovský a o päť minút Daniel Humeňanský vyrovnal. Po zmene strán bola réžia zápasu na domácej strane. Svoju prevahu domáci pretavili aj do gólovej podoby a zaslúžene zvíťazili 4:1.

JAKLOVCE: Jakubišin – Kočiš, Mitrík, Papcun – Kulín, Bikár, Hrobko, Dominik Humeňanský, Daniel Humeňanský – Pribičko, Mastiš, striedali: Ščuka, Kipikaša.

JAMNÍK: Krajňák – Grzyb, Čuj, Kusý – Jakuba, Ľ. Farkašovský, Faith, Baláž, Jurjak – Potempa, Farkašovský, striedali: Figmik.

SŠM Bystrany – Gelnica 6:3 (4:1)

Góly: 7., 33. Ján Suchý, 26., 45. Kekeľ, 52. Jozef Suchý, 54. Lipovský – 15., 83., 89. Garčár. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Od prvej minúty to bol veľmi dobrý zápas. Skóre otvoril Suchý Ján, keď jeho nečakanú tečovanú strelu nedokázal brankár zachytiť 1:0. Už o niekoľko minút bolo vyrovnané, hostia sa prekombinovali až do šestnástky, tam sa lopta dostala až k Garčarovi a ten tvrdou strelou prestrelil domáceho brankára 1:1. Tento gól pomohol viac domácim. Zvýšili aktivitu, pohyb, vytvárali si šance a jednu z nich po peknej akcii zakončil gólom Kekeľ 2:1. V týchto chvíľach boli domáci jasne lepší. V 33. min. sa k slovu dostal Ján Suchý, keď krížnou strelou prekvapil brankára 3:1. V poslednej minúte prvého polčasu sa domáci ešte raz radovali, autorom golu bol Kekeľ, keď odrazenú loptu zachytil a z bránkovej čiary zasunul do bránky 4:1. Druhý polčas bol podobný tomu prvému. Hostia aj za nepriaznivého stavu ďalej pokračovali v kombinačnej otvorenej hre. No priebeh hry mali vo svojich rukách stále domáci. V 52. min. prišla najkrajšia individuálna akcia. Pred šestnástkou si prebral prihrávku Jozef Suchý, pohral sa s celou obranou na čele s brankárom a zasunul do prázdnej bránky. Už o dve minúty to bolo 6:2 po rýchlej akcii domácich, na konci ktorej bol Lipovský. Po tomto góle sa hral ešte otvorenejší futbal na obidvoch stranách. Bolo to už len o útočení a tlaku na obrany. V tomto otvorenom boji boli efektívnejší hostia, keď najprv v 83. min. a potom ešte v 89. min. uzatvoril svoj hetrik Garčar a upravil tak na konečných 6:3.

SŠM BYSTRANY: Klešč – Timčík, Pavlík, Pavol – Jochman, Šefčík, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Lipovský, Suranovský, Maťašovský.

GELNICA: Hofman – Tomaško, Sviečka, Tokarčík – Garčár, Kisel, Petko, Petrík, Švarc – Pillár, Dudy, striedali: Hrobko, Keruľ.

Slovinky – Chrasť n/H 0:0

Prakovce – Odorín 4:0 (1:0)

Góly: 21. Mihalik, 53. Gotsch, 60. Kuchár, 85. Regec. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 100.

Prakovčania sú na svojom trávniku veľmi silní. Odorínčania im prvý polčas vzdorovali a do listiny strelcov sa zapísal len Mihálik. Po zmene strán Odorínčania nastrelili žrď a možno to bolo impulzom pre domácich, aby prepli na vyššie obrátky a postupne gólový účet po presných zásahoch Gotscha, Kuchára a Regeca narastal.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Mihálik, M. Mihálik – Vojtko, Regec, Kuchár, Komara, Gotsch – Demčák, Regec, striedali: Grega, Stoklas, Paučo.

ODORÍN: Duľa – Majko, Fabian, Stanko – Kavulič, Stoličný, Hudzik, Topoli, Cabala – Staroň, Bosák, striedal: Mišaga.

14. Slovinky 9 1 4 4 5:19 7

Program 10. kola: Markušovce – Kluknava 10.30. Gelnica – Slovinky 10.30. Odorín – Mníšek n/H. SNV B – Prakovce. Chrasť n/H – Olcnava. Jamník – Bystrany. Richnava – Jaklovce.

II. trieda

Rómske derby lepšie zvládol Spartak

SPIŠ. Druhá najvyššia súťaž mala na programe zaujímavé deviate kolo, v ktorom padalo veľa gólov.

Výsledky, 8. liga, dospelí – 9. kolo: Spartak Bystrany – FC Richnava 7:2. Rudňany B mali voľno. V. Folkmar – Spišský Hrušov 6:1. Letanovce – Iliašovce 0:1. Spišské Tomášovce – Hnilčík 2:2.

9.FC Richnava 8 0 1 7 6:35 1

Program 10. kola: Letanovce – Sp. Hrušov 10.30, FC Richnava má voľno. Spartak Bystrany – Hnilčík. Sp. Tomášovce – Iliašovce. V. Folkmar B – Rudňany B.

Mládežnícke súťaže

Dorast U19 – 1, 9. kolo
V. Folkmar – Helcmanovce 8:1. Chrasť n/H – Margecany 2:0. Markušovce – Jamník 7:3. Hrabušice – Teplička 8:0. Nálepkovo – Slovinky 4:1.

Dorast U19 – 2, 9. kolo
Olcnava – Iliašovce 2:0. Sp. Hrušov – Jaklovce 5:0. SŠM Bystrany mali voľno. Letanovce – Maria Huta 8:2.

Žiaci U15 – A
Sp. Vlachy – Letanovce 3:0 kontumačne hostia nepricestovali. Rudňany – Harichovce 2:1. Hrabušice – Jamník 10:1. Sp. Hrušov – Odorín 12:0. Slovinky – Markušovce 2:2. Olcnava – Teplička 2:1.

Žiaci U15 – A, 9. kolo
Jaklovce – Gelnica 0:1. Mníšek n/H – Gelnica 6:0. Kluknava – V. Folkmar 3:0. Helcmanovce – Margecany 0:0. Prakovce – Nálepkovo 3:0.