Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Šesťgólové nádielky Odorína a Olcnavy

Gelničania siahali po troch bodoch. Po prvom polčase viedla Gelnica na jaklovskom trávniku 3:1, ale domáci aj s desiatimi hráčmi vybojovali remízu. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 12. apr 2016 o 00:00

V šiestej lige SOFZ mužstvá z čela tabuľky nezaváhali a súperov rozstrieľali vysokými gólovými rozdielmi.

V šiestej lige SOFZ mužstvá z čela tabuľky nezaváhali a svojich súperov rozstrieľali vysokými gólovými rozdielmi. Opäť herne sklamali Jamníčania, čo takmer využil posledný Veľký Folkmar B. Stále je otvorený nielen boj o záchranu a postup.

SPIŠ. Sedemnáste kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže bolo bohaté na góly. V susedskom derby až poľahky Odorínčania zvíťazili vysoko 6:0, čo možno ani tí najstarší priaznivci futbalu v Jamníku nepamätajú tak potupnú prehru. So šiestimi gólmi vyprevadili susedov z Bystrian futbalisti Olcnavy.

Zaujímavosťou kola boli strelci. V spomínanom súboji v Jamníku strelecky exceloval Hudzik, hetrikom sa blysol olcnavský Kaščák, chrasťanský Melega a jaklovský Elek.

K prekvapeniu sa schyľovalo v Margecanoch. Šesť minút pred koncom posledný celok tabuľky držal nerozhodný výsledok, ale domáci sa po svadobnej hostine spamätali a súboj dotiahli do víťazného konca. Už v prvom polčase rozhodla o svojom trinástom víťazstve v sezóne vedúca Kluknava a drží si päťbodový náskok pred dvojicou Odorín – Olcnava.

Napínavý súboj videli diváci v Jaklovciach. Gelničania z troch šancí v prvom polčase vyťažili tri góly a to ešte domáci prišli o vylučeného Humeňanského. O desiatich po prestávke zabrali a strelou z priameho kopu Elekom dokázali v hektickom závere vyrovnať.

SŠM Bystrany – Mníšek n/H 2:1 (1:0)

Góly: 18. Jochman, 77. Jevoš – 59. M. Žiga. ŽK: Košár – Palaščák, Vartovník. Pred 100 divákmi rozhodoval Jochman.

SŠM BYSTRANY: Pavol – Suranovský, Pavol, Jochman – Lipovský, Jevoš, Košár, Suchý, Jozef Suchý – Šefčík, Skokan, striedali: Suchý, Mikula. MNÍŠEK n/H: Duch – Palaščák, Gajdoš, F. Plachetka – Ujczák, Žiga, Oller, Kohler, Vartovník – Kujnisch, Štark, striedali: L. Štark, Drajna.

Jamník – Odorín 0:6 (0:3)

Góly: 9., 37., 56., 61. Hudzik, 7. Bobko, 73. Friedmanský. ŽK: Jakuba, Ondra, Brandobur, Baláž – Lesnický, Čuj, Topoli, Repaský. ČK: Ondra. Pred 150 divákmi rozhodoval Šuba.

JAMNÍK: Novotta – Faith, Lipták, Kusý – Jakuba, Farkašovský, Ondra, Figmik, Bednárz – Streber, Brandobur, striedali: Mihok, Hritz, Baláž, Brandobur. ODORÍN: Kováč – Laško, Bednár, Goduľa – Lesnický, Stoličný, Džubák, Bobko, Čuj, Topoli, Hudzik, striedali: Fabian, Slanina, Friedmanský, Repaský.

Olcnava – Spartak Bystrany 6:0 (2:0)

Góly: 14., 52., 64. Kaščák, 25., 83. Olejník, 47. Palko. ŽK: Melega – Žiga, Žiga. Pred 250 divákmi rozhodoval Legát.

OLCNAVA: Rusnák – Petrov, Geletka, Košik – Halula, Palko, Pollák, Melega, Kaščák – Olejník, Melega, striedal: Sendrei. SPARTAK BYSTRANY: Šandor – Žiga, Žiga, Kandrač – Žiga, Horváth, Horváth, Horváth, Ferko, Žiga – Žiga, Žiga, striedal: Žiga.

Jaklovce – Gelnica 3:3 (1:3)

Góly: 28, 74., 90. Elek – 9. Prokop, 18. Tomaško, 41. Farkaš. ŽK: Petkač, Humeňanský – Kruželák, Prokop, Farkaš. ČK: Humeňanský. Pred 100 divákmi rozhodoval Čuj.

JAKLOVCE: Csiszár – Kandra, Elek, Kandrik – Mastiš, Adamišin, Mikluš, Petkač, Humeňanský – Kipikaša, Hrobko, striedali: Dominik Humeňanský, Kulín, Šima. GELNICA: Rothmajer – Sewczuk, Kruželák, Petrík – Hamrák, Kisel, Petko, Tomaško, Žiga – Prokop, Farkaš, striedali: Kontroš, Pillár, Kamencza.

Chrasť n/H – Markušovce 3:0 (3:0)

Góly: 3., 10., 39. Melega. ŽK: Turčanik – Krajčír, Amdráši, Kozák, Michal. Pred 50 divákmi rozhodoval Legát.

CHRASŤ n/H: Jančár – T. Augustín, A. Augustín, Petruško – Dirda, Čuchran, Jančár, P. Augustín, Melega – Turčanik, Dirda, striedali: Holub, Frankovič, Faltin, Petruška. MARKUŠOVCE: Čuchran – Krajčír, Andráši, Kozák – Šteiner, S. Šteiner, Jarab, Michal, Kočiš – Geletka, Jánošík, striedali: Mrovčák, Stašík.

Margecany – V. Folkmar B 3:2 (1:1)

Góly: 40. Keruľ, 78. Vojtek, 86. Antoš – 45. Majerčák, 84. Vida. ŽK: Vojtek, Kaľavský – Beluško, Tomaško, Krivjanský. Pred 100 divákmi rozhodoval Kožár.

MARGECANY: Stanislav – Hoppej, Novotný, Puškáš – Keruľ, Vojtek, Jusko, Hoščuk, Antoš – Roman, Hudák, striedali: Očvár, Papcun, Kaľavský, Povalač. V. FOLKMAR B: Kočik – Bodnár, Vida, Beluško – Fabišík, Garčar, Tomaško, Krivjanský, Čuchran – Bodnár, Majerčák, striedali: Molčák, Huľvej, Palko.

Kluknava – SNV B 5:0 (3:0)

Góly: 22., 23., 67. M. Belej, 2. Ivančo, 52. Kakalejčík. ŽK: Richnavský – Cibelenko. Pred 100 divákmi rozhodoval Kotrady.

KLUKNAVA: Nehyla – Cakl, Borza, Richnavský – Stajsko, Ivančo, Kakalejčík, Richnavský, Segiň – Lisý, Belej, striedali: Hadry, Maras, Tremko. SNV B: Kuchár – Cibelenko, Macala, Barbuš – Pižem, Cibelenko, Širila, Jurjak – Dragula, Krempaský, striedal: Širila.