Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Sériu ukončili, zajtra hostia lídra

Sportnet|Publikované 6. nov 2008 o 23:00

Po skvelej sérii šiestich stretnutí bez prehry chceli Popradčania predĺžiť svoju neporaziteľnosť, no boli si plne vedomí, že na horúcej pôde súpera

spod Oravy to nebude jednoduché. Dolnokubínčania na tom totiž neboli, čo sa týka momentálnej formy a výsledkov vôbec inak, pretože oni nenašli premožiteľa už osem zápasov.

POPRAD. Práve táto skutočnosť bola pre hostí spod Tatier akousi výzvou pokúsiť sa získať aspoň ďalší cenný bod a potvrdiť tak, že ich umiestnenie v hornej časti tabuľky nie je náhodné. Podtatranci napokon odišli domov naprázdno, pričom sa presvedčili, že o osude stretnutia môže rozhodnúť aj jediná hrubá chyba, ktorú mužstvo vyprodukuje. Po nešťastnom zápase si bol toho plne vedomý aj kouč tímu Stanislav Koch, ktorý na druhej strane rešpektoval silu súpera.

"Ako ukázal priebeh duelu, išlo vlastne o remízový zápas. Ukázalo sa v ňom, že o konečnej podobe výsledku môže rozhodnúť aj jediná príležitosť, ktorú si mužstvo dokáže vytvoriť a zároveň ju aj premeniť. Aj keď moji zverenci bojovali až do poslednej minúty, napokon sa v tomto zápase priklonilo športové šťastie na stranu domáceho mužstva. Stretnutie mohlo mať určite iný obraz, ak by sa nám podarilo premeniť vyloženú šancu po strele Pitoňáka a následnej nepresnej dorážke Maťaša v závere prvého polčasu. V kabíne som hráčov upozorňoval, že musia byť pozorní a dôslední, aby sa tým vyvarovali možných chýb v obrane. Žiaľ, jednej sme sa predsa len dopustili a v zostávajúcich minútach sme už nenašli spôsob, ako odpovedať vyrovnávajúcim gólom. Musím však poznamenať, že Dolný Kubín je nepríjemné a húževnaté mužstvo, v ktorého kádri pôsobí niekoľko skúsených futbalistov aj zo Srbska a výrazná opora tímu brankár Trabalík, ktorý má taktiež svoje kvality. Pevne verím, že na tento neúspešný zápas zabudneme a v poslednom stretnutí jesene, v ktorom hostíme vedúce mužstvo súťaže zo Žiaru nad Hronom, budeme úspešní. Som plne presvedčený, že tento šláger bude mať pravý futbalový náboj a dokážeme v ňom potvrdiť svoje herné kvality a silu, akou sa preukazujeme na vlastnom ihrisku, na ktorom sme dosiaľ stratili tri body iba po kontumačnej prehre s Prešovom B."

Rozhodlo jediné zaváhanie

Jedným zo stabilných hráčov popradského tímu je aj krajný záložník Bohuš Žifčák, ktorý sa v lete vrátil do materského klubu zo štúdia v Bratislave. Po tesnej prehre svojho tímu mu do reči príliš nebolo, no ako nakoniec poznamenal, nebyť herného výpadku po zmene strán, deľba bodov mohla byť skutočnosťou.

"V podstate išlo o vyrovnaný zápas, ktorému by určite viac pristala remíza. Pred stretnutím sme si verili, že sa nám podarí našu sériu bez prehry natiahnuť, no ako sa ukázalo, o úspešný výsledok sme sa pripravili sami. Druhý polčas sme totiž začali hrať veľmi pasívne a najmä v ofenzívnej činnosti sme sa nedokázali poriadne presadiť, pričom sme navyše strácali veľa lôpt. Dopustili sme sa jednej hrubej chyby, na ktorú nadväzovali ďalšie a vinou toho sme sa postupne dostali pod tlak nášho súpera. To sa nám stalo osudné, pretože po chvíľkovom zaváhaní v defenzíve sme inkasovali gól, ktorý rozhodol o osude zápasu a našej prehre. Osobne si však myslím, že tá nebude mať žiaden vplyv na náročný súboj so Žiarom nad Hronom. V predošlých zápasoch sme dokázali, že sme dosť silné a psychicky odolné mužstvo, ktoré sa nikdy nevzdá. Na lídra si dozaista trúfame a určite sa pokúsime získať jeho skalp. Veľmi radi by sme na záver prvej polovice súťažného ročníka potešili nielen popradského fanúšika, ale aj samých seba."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.