Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Sériu nechcú Košičania naťahovať

Richard Jenčík v piatom zápase strelil dva góly. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 2. apr 2014 o 22:00

Dnes sa v Piešťanoch môže skončiť semifinálová séria medzi hokejistami Košíc a Piešťan.

Oceliari majú na ľade havranov prvý postupový mečbal. Ak by ho nevyužili, o finalistovi extraligy sa rozhodne v sobotu v Steel Aréne. Oceliari vedú na zápasy 3:2, na postup potrebujú ešte jedno víťazstvo.

KOŠICE. Piaty semifinálový duel vyhrali košickí hokejisti 3:0. Po prvej tretine však diváci nemohli mať z prejavu oceliarov dobrý pocit a hoci išlo o zápas play-off, v Steel Aréne sa ozýval piskot.

„Máme v zápasoch tretinové výpadky. Raz nás za to doma Piešťany potrestali štyrmi gólmi. Ani teraz nebola prvá tretina z našej strany dobrá, ale skončila 0:0 a my sme si potom povedali, že to musíme zmeniť, že to takto nejde a naša hra sa zlepšila. Možno dôležitosť piateho zápasu nám zväzovala ruky, stvrdli nám nohy, nemali sme pohyb, nevedeli sme si prihrať. Boli sme veľmi radi, že po 20 minútach bol stav bezgólový, súper nás totiž jasne prestrieľal“ rozhovoril sa po piatom zápase série košický útočník Richard Jenčík.

Sústredili sa na hokej

V utorok bola atmosféra v Steel Aréna iná ako zvyčajne. V hľadisku to nevrelo, fanklub nepovzbudzoval.

Na druhej strane sa v závere zápasu prebúdzali k životu tribúny. Fans sa rozhodli odmlčať.

Svojim zazlievajú, že do toho dávajú málo srdca, a keď dostali v utorok zákaz vstupu do arény s vlajkami, tak prišiel odkaz v podobe nefandenia.

„My sa k tomu nechceme vyjadrovať. To je ich vec, či nás budú povzbudzovať, alebo nie. My sme sa sústredili na hokej. Sme radi, že ostatní ľudia nám pomohli, začali nás povzbudzovať,“ podotkol Jenčík.

Už 149 extraligových gólov

Jenčík sa vo štvrtom zápase zrazil s vlastným spoluhráčom Marekom Bartánusom. Vyzeralo to dosť hrozivo, ale Rišo sa vrátil do zápasu a v utorok strelil hneď dva góly.

Jeden z trestného strieľania a druhý pri power–play havranov do prázdnej bránky. To mu puk naservíroval Bartánus.

„Marek mi hovoril, že mi to chcel vrátiť za ten bodyček, tak mi to dával do prázdnej bránky,“ pousmial sa klubový odchovanec, ktorý má v extralige na konte už 149 presných zásahov.

A tak môže ešte v tejto sezóne dosiahnuť métu 150 gólov. „Keď to príde, budem len rád, v najbližšom zápase sa budem snažiť pomôcť mužstvu, ako to len pôjde,“ skonštatoval krídelník, ktorý si pri trestnom strieľaní zachoval chladnú hlavu.

Tomeka si položil na ľad a rutinérsky zavesil. „Mal som niečo pripravené, to, čo si trénujem na tréningoch. Nechcel som vymýšľať, vedel som presne, čo budem robiť. Som rád. Je to naznačenie strely a potiahnutie do strany. Buď to brankár spapá, alebo ma vychytá.“

Hrať ako vo štvrtom zápase

Dnes môžu mať oceliari finálovú miestenku vo vrecku. Potrebujú však spraviť posledný krok. Ten býva najťažší, Piešťany budú mať výhodu svojho ľadu.

„Určite to nechceme naťahovať do siedmeho zápasu. Ideme sa pokúsiť ukončiť to už tam. Keby sme prehrávali na zápasy 2:3, bolo by to veľmi ťažké. Vedenie v sérii 3:2 je veľmi dôležité. Musíme hrať tak, ako sme hrali v Piešťanoch vo štvrtom stretnutí série. Hlavne sa tlačiť do bránky, dobre korčuľovať, to je základ."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.