Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Serii A hrozí oneskorený štart sezóny pre nepripravenosť televízie

TASR|21. júl 2003 o 17:38

Miláno 21. júla (TASR) - Talianskym futbalovým súťažiam, vrátane najvyššej Serie A, hrozí aj v tomto roku oneskorený začiatok sezóny. Dôvodom je nepripravenosť ...

Miláno 21. júla (TASR) - Talianskym futbalovým súťažiam, vrátane najvyššej Serie A, hrozí aj v tomto roku oneskorený začiatok sezóny. Dôvodom je nepripravenosť televízneho kanálu Gioco Calcio na začiatok sezóny, ktorý je naprograme 31. augusta. Oneskorený štart Serie A však môže priniesť škody stanici Sky Italia, ktorá je pripravená začiatok sezóny odštartovať slávnostným spôsobom.

"Je dosť možné, že aj tento rok budeme musieť začiatok súťaže preložiť. Musíme spojiť novú platformu, aby sme mohli začať s prenosmi," povedal ligový viceprezident Antonio Mataresse.

Stanicu Gioco Calcio založilo vedenie talianskej futbalovej ligy po tom, ako Európska komisia nariadila, že Sky Italia nesmie mať monopol na vysielacie práva. Gioco Calcio má v nasledujúcej sezóne vysielať zápasy druhej časti Serie A a duely Serie B, kým Sky Italia sa bude venovať prestížnym duelom popredných talianskych tímov ako Juventus Turín, Inter a AC Miláno, Lazio a AS Rím.

Súvisiace články