Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Séria Ľubičanov sa skončila až na pôde lídra súťaže

Sportnet|Publikované 27. okt 2003 o 23:00

ŠAR. DRAVCE - MALÝ LIPNÍK 1:1 (0:0)Zo začiatku sa na oboch stranách hral opatrný futbal. Ani jedno z mužstiev si v prvom polčase nedokázalo

ŠAR. DRAVCE - MALÝ LIPNÍK 1:1 (0:0)

Zo začiatku sa na oboch stranách hral opatrný futbal. Ani jedno z mužstiev si v prvom polčase nedokázalo vytvoriť územnú prevahu a do čistej gólovej šance sa najskôr dostali domáci, onedlho aj hostia Lipčákom, avšak v obidvoch prípadoch vynikli brankári. Po prestávke v 48. minúte domáci po vydarenej kombinácii vo vnútri šestnástky so strelou trestuhodne zaváhali a v ďalšom priebehu urazili streleckú šťastenu. Naopak, hostia sa v 65. minúte ujali vedenia, keď po rýchlom protiútoku do prázdnej brány skóroval Lipčák. Hostitelia po góle viditeľne znervózneli, hra sa im prestala dariť, čo hostia mohli využiť na strelenie druhého gólu. V 80. minúte v strede ihriska vybojoval loptu Hricko, ideálne našiel Š. Hnáta, no ten v rozhodujúcej chvíli zaváhal. Domácim sa predsa len podarilo vyrovnať dve minúty pred koncom, keď nariadenú jedenástku Anderko premenil a zachránil pre nich aspoň bod.

Góly: 88. Anderko (z 11 m) - 65. Lipčák. Pred 100 divákmi rozhodovala Bognová, ŽK: Š. Hnát, Kačmarčík (obaja M. Lipník). M. LIPNÍK: Majdák - Grajzinger, Magera, Kačmarčík, T. Pjaták - Foľvarský (90. F. Pjaták), Firta, Mariančík (75. Hricko), Lipčák - Š. Hnát, Mitura (86. Kovaľ).

MIKLUŠOVCE - HRANOVNICA 2:3 (1:1)

Hranovnickí futbalisti cestovali po nešťastnom domácom zaváhaní v úlohe mierneho favorita na zápas do Miklušoviec. Od úvodu hostia diktovali tempo hry. Vypracovali si množstvo gólových príležitostí. Lepší vstup priam raketový mali však hostitelia, ktorým sa podarilo nájsť presnú mušku po zaváhaní obrany a Ivanom otvoriť skóre už v druhej minúte. Psychiku hostí tento gól nenarušil, skôr naopak. Hostia spod Tatier otvorili hru a po pekných kombinačných akciách neraz podkúrili na ťažkom, snehom popráškovanom teréne domácich. V dvadsiatej minúte sa im akcia vydarila, keď streleckú šťavu našiel M. Palguta a vyrovnal. Od tohto okamihu sa hra upokojila a až do obrátky sa viacero šancí nevyskytlo. Po zmene strán sa obraz hry čiastočne zmenil. Hra sa najmä zo strany hostí zrýchlila. Tí neustále búšili do obranných valov domácich. Boli to však domáci, ktorí v 60. minúte po hodine hry sa ujali vedenia po hrubej chybe hranovnických zadákov. Tento moment nebol ľadovou sprchou pre hostí. Neubehlo ani šesť minút a opäť sa začínalo odznova. Hosťujúci Husár si v pokutovom území narazil loptu s F. Pačanom a opäť rozvlnil sieť. Domáci sa z útlmu nedostali, navyše do ich siete pribudol ešte jeden úder. V 80. minúte všadebol F. Pačan zavŕšil zaslúžené víťazstvo hostí. V záverečnej desaťminútovke držali Podtatranci kľúče od víťazstva pevne vo svojej moci a hráčov Miklušoviec do vážnejšej šance nepustili. Vzhľadom na bojovný a slušný výkon si hranovnickí hráči svoje víťazstvo vydreli a získali skalpom do svojej moci.

Góly: 2. Ivan, 60. Gajdoš - 20. M. Palguta, 66. Husár, 80. F. Pačan. Pred 100 divákmi rozhodoval J. Fedor, ŽK: Ivan - Dulovič. HRANOVNICA: Sedmák - Liptaj, Š. Gajan, Ondruš, Šeleng - Dulovič, M. Gajan, Husár, J. Pačan - M. Palguta, F. Pačan.

ŠTRBA - KENDICE 3:0 (2:0)

Podtatranci privítali na domácom ihriska súpera, ktorý v posledných šiestich zápasoch neprehral. Od začiatku sa preto zamerali na vysoko taktický výkon, ktorý nakoniec slávil úspech. Hostia sa snažili presadiť svojou vyspelou kombinačnou hrou, ale tú Štrbania eliminovali už v zárodku. Disciplína v obrane priniesla prvý úspech po polhodine hry, kedy sa presadil skúsený Kavka. Domácim vyšiel aj záver prvého polčasu, keď v predposlednej minúte M. Levocký zvýšil vedenie hostiteľov na rozdiel dvoch gólov. Po obrátke sa už domáci nikam neponáhľali a umnou hrou kontrolovali vývoj na ihrisku. Kendičania sa síce stále snažili, ale na domácich nič nevymysleli. V závere pridali hostitelia tretiu gólovú poistku a spečatili tak svoje plne zaslúžené víťazstvo.

Góly: 30. a 74. Kavka, 44. M. Levocký. Pred 150 divákmi rozhodoval Haviarik, ŽK: M. Levocký, F. Kroták - Ivanovský, Rybanský. ŠTRBA: Oprendek - Otčenáš, Petras, Macko, P. Kroták - F. Kroták, Šingliar, M. Levocký (50. Ľ. Levocký), Badzik - Kavka, Jackovič.

ŠAR. DRAVCE - PODOLÍNEC 3:0 (3:0)

Góly: Janoško, Genčura, Hruz. Pred 150 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: bez kariet.

SP. ST. VES - PLAVEČ 0:0

Derby začali oba celky dosť opatrne a v úvodnej štvrťhodine priniesla vzruch iba 10. minúta, kedy mali hostia výhodu pokutového kopu, ale Vápeník mieril vysoko nad. To bol signál pre domácich, ktorí pridali a postupne získali územnú prevahu. Postupne sa do výhodných pozícií dostali Tomčák, Kurta i Kurňava, ale ani jeden z nich súperovu sieť nerozvlnil. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu mali hostitelia v 43. minúte, kedy sa rútili na osamoteného brankára hostí Krolák s Tomčákom. Prvý menovaný však vo výhodnej pozícii zbytočne volil prihrávku na Tomčáka a ten na loptu nedočiahol. Aj v druhom polčase boli domáci aktívnejší, ale opäť potvrdzovali strelecké suchoty. V závere sa hostia zamerali na pozornú defenzívu, navyše museli stretnutie dohrávať v početnom oslabení po vylúčení Vápeníka. Defenzívna taktika im nakoniec priniesla cenný bod, keď Zamagurčania opäť nedokázali dopraviť loptu do siete svojho súpera.

Pred 50 divákmi rozhodoval Dubovský, ŽK: Ovčarik, Rud. Velička, Fuchs - Kolesár, Kolcun, Nemergut, Vápeník, ČK: Vápeník (Plaveč). SP. ST. VES: Tokarčík - Ovčarik, Babiak, Rud. Velička, Gurovič - Fuchs, Kurta, Kurňava (65. Dluhý), Ján Krolák (68. Potanecký) - Fejerčák, Tomčák. PLAVEČ: Andrejovský - Nemergut, Šima, Vápeník, Pekár-Hudák - Kolesár, Zajac, Heteš, Maček - Kolcun, Čisovský.

SP. PODHRADIE - ĽUBICA 3:0 (2:0)

Ľubičania pricestovali na pôdu suverénneho lídra súťaže s výbornou vizitkou a peknou sériou bez prehry. Stretnutie však ovplyvnil úvod duelu, v ktorom sa hostia dopustili dvoch hrubých chýb v obrane a už v 5. minúte prehrávali 2:0. Domácich tento moment výrazne ukľudnil a bolo jasné, že ponúknutú šancu nepustia z rúk. Ľubičania sa síce snažili o zvrat, ale keď v 30. minúte nevyužili ideálnu šancu na skórovanie, bolo prakticky rozhodnuté. Kalafut nepremenil tutovku a domáci ešte viac pritvrdili hru, aby snaživých hostí eliminovali už v zárodku. V druhom polčase už hostitelia kontrolovali priebeh zápasu a ten s prehľadom doviedli do víťazného konca. Bodku za stretnutím dali dve minúty pred koncom, keď prikrášlili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: 3. Marko, 5. S. Fábry, 88. Glevický. Pred 350 divákmi rozhodoval Němec, ŽK: Gonda, Sedlačko, Džubák - Kovalčík, Kalafut, Krempaský. ĽUBICA: Harabin - Gelata, Rams, Krempaský, Drugač - M. Kaprál, L. Kaprál (80. Sklenár), Kalafut (55. Oravec), Vojtánek (75. Š. Kaprál) - Kovalčík, Starinský.