Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Serena zmarila „Russian Open“

Sportnet|28. jan 2009 o 22:34

V Austrálii udreli extrémne horúčavy. Grandslamový turnaj sa zmení na halový.

MELBOURNE. Včera prvýkrát na 97. tenisových majstrovstvách Austrálie zatvorili strechu Arény Roda Lavera i Hisense arény, a vzhľadom na predpovede to bude rovnaké aj ďalšie dva dni.

Juniori budú musieť ísť do tréningovej haly a grandslamový turnaj sa zmení na halový. V Adelaide namerali 45,5 stupňa, iba 0,7 menej než je historický rekord (46,2). V Melbourne bolo 43,2 a dnes bude rovnaká páľava.

V hlavnom meste Victorie sa roztápali koľajnice, kolabovala mestská doprava i dodávky energie. Ľudia odpadávali, vyhľadávali lekárov, zúfalé železnice rozdávali studenú vodu čakajúcim. Hrozia požiare.

Švrťfinále Dementievová – Suarezová Navarrová nechali hrať pod holým nebom. „Nehorázne, dobre poznali predpoveď. Načo potom existuje pravidlo, keď ho nepoužijú,“ sťažovala sa Ruska, a to ešte vyhrala, keď za desať minút viedla 4:0. Navlas zopakovala skóre zo osemfinále s Cibulkovou a má tohto roku bilanciu 15:0.

Zápas Kuznecovová – Serena Williamsová prerušili po prvom sete (7:5), zavreli strechu, a to pomohlo Američanke. Pravda, Ruska viedla v druhom sete 5:3 a zľakla sa šance. S rýchlejšími loptami v hale potom rozhodujúci set patril trojnásobnej víťazke, ktorej záhadne vychádza každý druhý rok – 2003, 2005, 2007.

Američanka prekazila „Russian Open“ a zabránila prvému čisto ruskému grandslamovému semifinále v histórii. Dnešné semifinále bude pravdepodobne v hale: Safinová - Zvonarevová (vzájomné zápasy 5:4), S. Williamsová – Dementievová (4:3).

Vo štvrťfinále mixu sa rozlúčila Dominika Cibulková, keď vedno s priateľom Melzerom podľahli Dechyovej a Ramovi 5:7, 1:6. „Škoda šancí, viedli sme 3:1. Po prvom sete už na nás doľahla únava,“ povedala Cibulková.

Súvisiace články