Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Serena Williamsová zvládla dramatickú koncovku proti Peerovej

SITA|Publikované 23. jan 2007 o 08:02

MELBOURNE 23. januára (SITA, AP) - V semifinále dvojhry žien na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa stretnú ...

MELBOURNE 23. januára (SITA, AP) - V semifinále dvojhry žien na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa stretnú Američanka Serena Williamsová a Češka Nicole Vaidišová. Nenasadená bývalá svetová svetová jednotka si v utorok vo veľkej dráme za 154 minút poradila so šestnástkou žrebu Izraelčankou Šahar Peerovou 3:6, 6:2, 8:6. Desiatka "pavúka" už predtým v Aréne Roda Lavera za 71 minút zdolala svoju nenasadenú krajanku Luciu Šafářovu, premožiteľku francúzskej obhajkyne Amélie Mauresmovej, presvedčivo 6:1, 6:4.

Serena Williamsová sa dostala medzi posledné štyri napriek všeobecnej skepse, ktorá panovala v súvislosti s jej kondičnou i hernou pripravenosťou a vyplynula z chronického maródovania i presunutia koncentrácie aj mimo dvorce. V 3. kole "čierna gazela" utiekla piatej nasadenej Nadi Petrovovej zo stavu 1:6, 3:5 a proti 19-ročnej Peerovej (17. vo svetovom renkingu) sa opäť ukázalo to, o čom práve Petrovová ešte pred lekciou nahlas zapochybovala: 81. hráčka na rebríčku WTA Tour stále dokáže mladšie súperky "zastrašiť" svojím kreditom sedemnásobnej víťazky grandslamových podujatí a prekonať bohatými skúsenosťami zo zlomových momentov. Mladšia zo sestier Williamsových, ktorá u "protinožcov" slávila úspech predvlani (i v roku 2003) a odvtedy hrá len na šiestom turnaji, v treťom sete (trval o 12 minút dlhšie ako predchádzajúce spolu) viedla 4:1, náskok však premrhala a v dvanástom geme musela zvládnuť brejk. Podarilo sa jej to bez toho, aby čo i len čelila mečbalu. Vyrovnala na 6:6 a využila frustráciu protivníčky na zisk ďalších dvoch hier, pričom počas oddychu po trinástom geme si listovala v poznámkovom bloku. Serena upravila skóre zo vzájomných súbojov na 2:0. Minulý rok vyhrala v Miami 6:3, 6:3. Pre tenistku uprostred plnenia si povinnej vojenskej služby Peerovú je štvrťfinále maximom rozbiehajúcej sa kariéry po lanských 4. kolách v Paríži a New Yorku.

Dvadsaťpäťročná rodáčka zo Saginawu (Michigan) Williamsová, najnovšie aj filmová scenáristka a producentka, textárka, tvorkyňa módnych línií a tvár dobročinných kampaní, sa presadila napriek tomu, že neoplývala úderovou istotou (17 nevynútených chýb v prvom sete, 23 zásahov počas rozhodujúceho dejstva, celkovo 49). Postupne však od Izraelčanky preberala iniciatívu a napokon mala navrch v bilancii "winnerov" (30:20), pričom nastrieľala 11 es proti žiadnemu. Výrazne úspešnejšia bola aj v účinkovaní pri sieti (15/20 v porovnaní s 13/25) a využívaní príležitostí na prelomenie podania (5/6 oproti 3/13). Obe hráčky vyrobili spolu 83 chýb proti 50 víťazným úderom. "Som súťaživý typ. Vždy túžim vyhrať. Aj pri kartách či v rýchlosti podpisovania autobiografií. Bojujem až do konca a zostali mi ešte rezervy. Cítim sa bláznivo a som nadšená z možnosti byť zase pri tom. Som pripravená na ďalšie masakre," vyslala Williamsová výstrahu smerom ku svojej semifinálovej súperke Vaidišovej.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.