Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Serena Williamsová zažije najhlbší pád od roku 1997

SITA|24. jan 2006 o 11:10

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Hoci oficiálne aktualizované tenisové rebríčky sa objavia až na budúci týždeň po skončení Australian Open, už teraz je istých niekoľko výrazných zmien. Niekdajšia suverénna ...

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Hoci oficiálne aktualizované tenisové rebríčky sa objavia až na budúci týždeň po skončení Australian Open, už teraz je istých niekoľko výrazných zmien. Niekdajšia suverénna svetová jednotka a zároveň obhajkyňa melbournského víťazstva Serena Williamsová po skorej rozlúčke v 3. kole, keď ju ďalej nepustila Slovenka Daniela Hantuchová, zažije nahlbší pád za posledných osem rokov. Pred Australian Open figurovala mladšia zo sestier Williamsových v singlovom rebríčku WTA Tour na 15. mieste, teraz po odpočítaní 638 bodov jej bude patriť priečka na úrovni 40. miesta. Pre sedemnásobnú grandslamovú šampiónku to bude najhoršie umiestnenie od roku 1997, keď figurovala na 99. pozícii.

Opačným prípadom je ďalšia bývalá svetová jednotka Martina Hingisová. Aktuálna štvrťfinalistka z Melbourne začínala svoj prvý grandslamový turnaj po troch rokoch z pozície 349 a teraz sa možno vráti do prvej stovky. Ak vo štvrťfinále zdolá Belgičanku Kim Clijstersovú, bude najhoršie na 70. mieste.


Súvisiace články