Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Serena Williamsová: Nie som typ, ktorý len tak skončí

Serena Williamsová. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. jún 2011 o 17:31

Serena Williamsová je späť. "Fyzicky sa cítim skvele," priznala po vypadnutí na turnaji v Eastbourne.

LONDÝN. Americká tenistka Serena Williamsová na koniec kariéry počas niekoľkomesačnej nútenej prestávky nikdy nepomýšľala.

"Vždy som chcela pokračovať v hraní. Myslela som, že sa vrátim omnoho skôr, ale veci sa nevyvíjali priaznivo," povedala 13-násobná víťazka grandslamových turnajov pred rozbiehajúcim sa tohtoročným slávnym Wimbledonom.

Američanka nehrala viac ako rok, keď si nešťastne zranila nohu a následky zranenia si vyžiadali chirurgický zákrok s dlhodobou liečbou.

"Nie som typ, ktorý len tak skončí. Skončím, keď na to budem pripravená a to nie som. Celkom si vychutnávam, že som tu," doložila mladšia sestra nemenej slávnej Venus Williamsovej.

Američanka ladila formu na turnaji v Eastbourne, kde po trojhodinovom súboji podľahla Ruske Zvonariovovej, súperke z minuloročného wimbledonského finále.

"Fyzicky sa cítim skvele, aj keď som odchádzala z kurtu. Moja mama sa o mňa bála, ale ja som sa cítila dobre. Som šťastná, že som tu. Šesť či sedem týždňov sa len snažím dať dokopy, čo nie je až tak veľa času. Ale už len fakt, že dokážem súťažiť a byť v pozícii v akej som je viac než dosť. Opäť sa cítim mladá," doplnila 29-ročná tenistka, ktorú čaká na Wimbledone prvý zápas proti Aravane Rezaiovej.

Informovala agentúra dpa.

Súvisiace články