Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Serena skoro zvracala, nemohla podávať a nakoniec nedohrala

Serena Williamsová (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 2. júl 2014 o 11:26

Svetová jednotka odohrala najslabší Wimbledon za dlhé roky. Vo dvojhre skončila v treťom kole a vo štvorhre dokonca ešte o kolo skôr.

Serena Williamsová nebude na tohtoročný Wimbledon spomínať dobre. Vo dvojhre prehrala prekvapujúco už v treťom kole s Alizé Cornetovou. Lepšie nedopadla ani v debli so staršou sestrou Venus.

Svetová jednotka nemohla po troch gemoch poriadne podávať a napokon skrečovala. Dôvodom malo byť vírusové ochorenie.

Zle jej bolo už pri rozcvičke

Američanke bolo zle už pri rozcvičke, v ktorej len ťažko odvracala loptičky. Lekár jej radil, aby zápas proti nemecko-švajčiarskej dvojici Barroisová, Vögeleová vôbec neodohrala. To Serena odmietla. Už počas tretieho gemu však napokon skrečovala. Spravila štyri dvojchyby a nakoniec ju upozorňoval aj empirový rozhodca Kader Nouni.

Niektoré tenisové weby dokonca napísali, že nastúpila opitá alebo inak intoxikovaná. V takomto duchu o zápase referovali napríklad Tennis Net či Barstool Sports.

Bývalá americká tenistka Pam Shriverová pre ESPN povedala: "Môžete sa cítiť zle, ale nie natoľko, aby vám loptička vypadávala z ruky a naháňali ste ju po zemi. Môžete urobiť štyri dvojchyby v rade, je však rozdiel medzi dvojchybou a dvojchybou."

"Veľmi ma ma mrzí, že nemôžem pokračovať. Ešte ráno som si myslela, že to bude v poriadku, ale vírus ma zmohol. Teším sa na Wimbledon o rok," povedala americká tenistka v oficiálnom vyhlásení.

"Zriedkavo, ak vôbec niekedy, bol na vrcholnej úrovni nejaký šampión v takom evidentne zdecimovanom stave pred očami miliónov divákov," uviedol portál The Mirror. Organizátori neskôr informovali o vírusovom ochorení.

Vo štvorhre je mizerná

"Žiaľ, Serena sa už niekoľko dní necítila dobre a dnes nemohla predviesť svoj potenciál. Som na ňu hrdá, že to aspoň skúsila. Milujeme totiž štvorhru." Serena už neskôr dodala: "V debli som momentálne mizerná. Nedávno som Venus upozornila, že by si mala nájsť inú partnerku."

Na obľúbenom turnaji, ktorý vyhrala v kariére päťkrát, sa jej v posledných rokoch veľmi nedarí. Pred dvoma rokmi síce v All England Clube vyhrala, ale inak bola dvakrát vo štvrtom kole a teraz v treťom. Podobne skoro vypadla v Londýne predtým len dvakrát. Vo štvorhre triumfovala so sestrou Venus v minulosti päťkrát.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články