Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Serena s nadváhou dopadla takmer ako sestra

Sportnet|17. jan 2006 o 00:00

Jarmila Gajdošová prepásla veľkú šancu vo svojej grandslamovej premiére. Dobre ...

Obhajkyňa vlaňajšieho víťazstva Serena Williamsová vydrela v prvom kole majstrovstiev Austrálie víťazstvo nad Číňankou Na Li 6:3, 6:7, 6:2. FOTO - SITA/AP

Jarmila Gajdošová prepásla veľkú šancu vo svojej grandslamovej premiére. Dobre rozohrané 1. kolo Australian Open s Nemkou Müllerovou prehrala v troch setoch a prišla o atraktívny zápas s Petrovovou. V prvý deň 94. tenisových majstrovstiev Austrálie postúpila aspoň Daniela Hantuchová po nečakane dlhom boji samej so sebou a až po dvoch hodinách vyradila Japonku Obatovú. Dnes nadránom nastúpili na svoje 1. kolo Dominik Hrbatý a Martina Suchá.

Hantuchová (17) - Obatová 3:6, 6:3, 6:0 za 116 minút

Bratislavčanka začala vlažne, kazila, v prvom sete urobila 22 chýb, a keď prehrala podanie po hrúbkach hneď na začiatku druhého kola, nevyzeralo to ružovo. Postupne však spresnila, lepšie sa sústredila a dominovala herne aj fyzicky. Vyhrala posledných osem gemov zápasu. V 2. kole nastúpi proti Amanmuradovovej z Uzbekistanu, 21-ročnej (185. na svete) grandslamovej debutantke, ktorá vlani hrala len dva turnaje WTA, no vo finále v Taškente až po boji podľahla Krajíčkovej.

Gajdošová - Müllerová 6:1, 2:6, 3:6 za 78 minút

Bratislavčanka po prehratom prvom geme vyhrala šesť za sebou, mala sériu 11 víťazných lôpt a sebavedome vykročila vo svojom prvom grandslamovom zápase. Ťažila z podania, útokov, razancie a najmä fyzicky prevalcovala Nemku. Hneď v úvode druhého setu však po chybách stratila podanie, znervóznela a súperka sa chytila šance. Pridala na odvahe, trpezlivosti a razom to bol iný tenis. Gajdošová doplatila na mladícku nerozvážnosť, pálila z prvej lopty, darovala priveľa returnov a pomer chýb hovorí za všetko - 46:25. Škoda, lebo úderovo lepšia hráčka prakticky darovala Nemke postup.

Šokujúci kanárik

V ostatných zápasoch šokoval kanárik i vyradenie desiatky V. Williamsovej Bulharkou Pironkovovou v troch setoch. Plovdivčanka, dcéra kanoistického šampióna a plavkyne, je síce 94. na svete, ale už bulharskou jednotkou, lebo jej krajanka Karatančevová dostala dvojročný trest za užitie nandrolonu vlani na Roland Garros, kde vyradila práve V. Williamsovú. Američanka tvrdila, že prišla v dobrej forme, nevie si nič vysvetliť, ale unikátny pomer chýb 65:22 naznačuje čosi iné. Jej sestra Serena, obhajkyňa titulu, ju takmer napodobnila a so zjavnou nadváhou len tesne unikla hanbe. Porúčala sa aj deviatka Dementievová a domáca Dokičová po ďalšej zmene srbského občianstva nešťastne vypadla, hoci mala dva mečbaly v 2. sete.

Pozoruhodný je fakt, že v porovnaní so štyrmi Slovákmi vo dvojhrách štartuje až 16 Čechov (9 mužov a 7 žien), ale aj 20 Rusov, z čoho je 16 žien (9 nasadených!). Zo 7 austrálskych mužov má 5 voľnú kartu. Včera prišlo do Melbourne Parku takmer 49 745 divákov, z toho 36 890 na denný program a 12 855 na večerný, čo je historický rekord pondelka.

Súvisiace články