Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Serena a Venus už stratili kredit

Sportnet|Publikované 19. jan 2007 o 00:00

Americké sestry už dávno stratili svoj kredit neporaziteľnosti. „Ja sa ich už nebojím. Ani ostatné lepšie hráčky,“ povedala ruská tenistka Naďa Petrovová.

Jedna z 18 Rusiek vo dvojhre Australian Open, svetová tenisová šestka Naďa Petrovová, si pred dnešným 3. kolom so Serenou Williamsovou nedávala servítku pred ústa a sebavedome sa naladila na boj.

„Voľakedy mnohé hráčky prehrávali už pred zápasmi so Serenou a Venus a strašne sa ich báli. Sestry mali vyhraté vopred. Teraz ich prenasledujú zranenia, ale zaoberajú sa aj inými aktivitami mimo dvorcov - televíznymi šouprogramami, vydávaním knižiek, módou a iným. Všetko to vzbudzuje dojem, že sa blíži koniec ich kariéry a chcú ešte niečo vyťažiť. Určite sa už nenachádzajú v životnej forme a nemajú taký kredit ako kedysi. Možno, že sa ich niektoré mladšie súperky ešte boja, ale ja nie, a ani ostatné lepšie hráčky.“

Petrovová obhajuje v Melbourne štvrťfinále, kým Serenu už vlani v 3. kole vyprevadila naša Hantuchová.

S. Williamsová je teraz 81. na svete a dnes na ňu čakal o jednej nadránom SEČ ťažký test. Na vzájomné zápasy však vedie 5:1, z toho dvakrát vyhrala nad Petrovovou práve na Australian Open a prehrala len na antuke na Amelia Island 2004.

Súvisiace články