Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Serbákovej vychádzali trojkové pokusy

Sportnet|Publikované 2. mar 2009 o 23:00

Víkendový zápas so Slovanom Bratislava priniesol pre rožňavské farby druhé víťazstvo v sezóne. Družstvo podalo kolektívny výkon. Strelecky sa

vyšvihla krídelníčka Zuzana Serbáková s dvadsiatimi bodmi.

ROŽŇAVA. "Vyšlo to, boli príležitosti, tak som sa presadila," stručne zhodnotila svoju bilanciu po zápase. Ako sa už stalo zvykom v tejto sezóne, premieňala trojkové pokusy. V tomto zápase boli úspešné štyri, celkovo ich v tejto sezóne premenila spolu 27. So svojím výkonom sa zdala byť spokojná. "Hralo sa mi celkom dobre, aj čo sa týka spolupráce s podkošovými hráčkami v útoku. Dávali sme si navzájom pekné prihrávky," uviedla Z. Serbáková.

Trocha stresu

Zápas sa pre domáce hráčky začal dobre, keď sa ujali vedenia a mierny náskok si stále udržiavali. "Myslím si, že zo začiatku sme boli trochu v strese, no potom sme sa chytili v obrane, čo bolo hlavné. Potom to už išlo celkom dobre," povedal Z. Serbáková. Zápas sa podľa nej lámal v tretej štvrtine. "Súperky to stiahli na šesť bodov, no potom robili chyby. Nám to vychádzalo v útoku, získavali sme lopty," pokračovala mladá krídelníčka a dodala: "Rozhodla podľa mňa obrana. Snažili sme sa brániť tak, ako sme mali, a miestami nám to aj vychádzalo. Aj keď bolo ešte dosť chýb, snahou a bojovnosťou sme súperky prevýšili."

Obavy

V predchádzajúcich zápasoch, a to nielen so Slovanom, ťahali hráčky MBK AGROTRADE za kratší koniec. Pred stretnutím so Slovanom podľahli Cassovii. "Tam sme vybuchli v obrane i útoku. Bolo to niečo hrozné a verím, že sa taký zápas už nezopakuje," potvrdila hráčka. Aj preto boli pred ostatným zápasom isté obavy. "Myslím si, že v tejto sezóne sú pred každým zápasom. Sezóna je hrozná, čo sa týka hry. Ale na druhej strane nemáme čo stratiť a s tým ideme do zápasov," uviedla Z. Serbáková.

Mladý kolektív

Po odchode skúsených hráčok sa rožňavské družstvo stalo jedným z vekovo najmladších v súťaži. Z. Serbáková sa zrazu dostala medzi staršie hráčky kádra. Trému z toho, že sa od nej očakáva viac ako od mladších hráčok, až tak nevníma. "Basketbal hrám rada. Teším sa, keď môžem pomôcť družstvu a je jedno či som medzi mladšími alebo staršími. Snažím sa hrať svoju hru v obrane i útoku, a keď to ide, tak som rada," vysvetlila. Ako zápor neberie fakt, že družstvu chýba typický líder. "Sme mladé družstvo. Myslím si, že kolektívnou hrou dosiahneme viac, ako keby tu bol líder, na ktorého sa súper môže pripraviť. No takto je otázne, ktorej hráčke čo vyjde," dodala s úsmevom.

Cassovia

Vo svojom predposlednom zápase nadstavby v skupine B privítajú Rožňavčanky najbližšiu sobotu Cassoviu. Aj vzhľadom na výsledok predchádzajúceho merania síl to bude zaujímavý zápas. "Musíme sa na nich pripraviť lepšie, nevybuchnúť. Snažiť sa v obrane aspoň tak, ako proti Slovanu. Nech to nejako vyzerá. Bojovnosťou, myslím si, na súpera máme," uviedla Z. Serbáková a dodala: "Dúfam, že vyhráme. Bude jedno o koľko, stačí aj o bod."

FAKTY

n MBK AGROTRADE Rožňava - Slovan Bratislava 83:54 (18:12, 41:28, 54:42)

Rožňava: Serbáková 20, Pinkney 15, Egedová 8, Ciulisová 6, Repaszká 3 (Bridges 15, Matulová 6, Kerestešová 6, Syč-Kriváňová 4, Burdigová, Beshirová), Bratislava: Križmová 12, Talajková-Kozmonová 10, Riecka 10, Smuteková 9, Rykulská 0 (Malinková 4, Horonyová 9, Kadlečíková 0), TH: 20/15 - 11/10, FAULY: 21 - 21, 5 faulov: 40. Rykulská. TROJKY: 4 - 2, divákov 300, rozhodovali Lukáč a Luxová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.